Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Türkiye'nin Üsküp'te ki sıradışı büyükelçisi Tülin Erkal Kara..

Sadık Şimşek / Ulusalpost.com

Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara göreve atandığı günden bu yana Üsküp'te yaşayan tüm kesimlerin sevgisini kazanmayı başarmış bir isim.

Daha önce de Ulusal Post olarak ziyaret ettiğimiz ve bir kaç kez görüş alışverişinde bulunduğumuz Tülin Erkal Kara Türkiye'nin Üsküp'te ki Aydınlık yüzlerinden sadece biri.

Makedonya'da yaşayan gerek Türk soydaşlarımız gerekse Arnavut ve Makedon halk tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşan Büyükelçi Tülin Erkal Kara oldukça da mütevazı bir isim.

Tülin Erkal Kara Makedonya'lıların pekte alışık olmadığı bir halk diplomasisi yürütüyor ülke genelinde. Gerek Makedon devlet yetkilileriyle gerekse halkla kurduğu yakın iletişimle dikkat çeken Tülin Erkal Kara'yı ansızın Türk çarşısında halk gezisinde ansızın ise bir Türk köyünde ziyarette görebilirsiniz.

Kendisiyle ilgili kulak misafiri olduğum bir hususu burada paylaşmasam da gerçekten olmaz. Gostivar'da Kafenin birinde otururken üç dört hanımefendi Tülin Erkal Kara ile ilgili şu cümleleri kuruyor ;

BüyükElçiyi görüyor musun ? Sürekli ziyaretlerde. Gitmediği yer vermediği destek yok. Geçen bizim sokaktaki hasta bir komşumuzla ilgilenmişler üstelik saat pekte erken değildi. Helal Olsun kadına diyor ve ekliyor :))) gülerek kız ister misin bir gün bize de gelsin :)

Diplomatik Misyon faaliyetlerinin yanı sıra enerjisini gerçekten de halka adayan Tülin Erkal Kara gerek Üsküp gerekse Türkiye Cumhuriyeti devletimiz için önemli bir değer.

Türkiye'nin Makedonya ülke ve insanına verdiği önem ve desteği anlatan,  diyalog kurmaktan kaçınmayan Tülin Erkal Kara, samimiyetini karşı tarafa anında yansıtıyor.

Bugün Sosyal Medyada Dolaşırken Yunusemre enstitüsü sosyal medya hesabında dikkatimi çeken bir yorum oldu ;

Eminim Yukarıda ki anlattıklarımı daha sade ve daha anlamlı bir şekilde anlatan cümleler bunlar. Büyükelçi Tülin Erkal Kara yine bir ziyarete gidiyor ve orada karşılaşan bir vatandaş şaşkınlığını gizleyemiyor. Daha sonra bu anısını ise binlerce takipçisi olan Yunusemre Enstitüsünün sosyal medya hesabındaki bir paylaşıma yorum olarak bırakıyor. 

İşte o paylaşım 

Ne diyelim Böylesine bir sevgi herkese nasip olmaz :) Değerli Büyükelçimiz Tülin Erkal Kara'ya attığı her adımda başarılar diliyor ve halkla kurduğu bu güzel diyalogdan ötürü kutluyoruz. Sosyal medyada da bir hayli Üsküplü Takipçisi bulunan Tülin Erkal Kara'nın twitter hesabına mutlaka gözatmalısınız : https://twitter.com/TulinERKALKARA​

Önceki ve Sonraki Yazılar