Türkülerin 7 Rengi konserleri başlıyor

Türkülerin 7 Rengi konserleri başlıyor

Türk Halk Müziği sanatçısı Murat Erbey, 'Türkülerin 7 Rengi' adlı albümünün konserlerine kısa süre sonra başlayacağını açıkladı.

Türk Halk Müziği sanatçısı Murat Erbey, 2015 yılının son çeyreğinde çıkardığı 'Türkülerin 7 Rengi' adlı albümünün konserlerine kısa süre sonra başlayacağını söyledi. Erbey, konselerine Bağlama Sanatçısı Çetin Akdeniz ile Neyzen Başar Dikici'yi de eklediğini açıkladı.


Erbey, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Albümüm çıkarken dile getirmiştim bu albüm ile kültürümüzü ve türkülerimizi yeni gençlere de tanıtmak istiyordum ve bunun ile ilgili çalışmalara başladım. Bağlama sazının Türkiye'deki en önemli icra ustası Çetin Akdeniz ve Ney sazının en önemli icracılarından Neyzen Başar Dikici’ye projemden bahsettim, onlar da sağ olsunlar projede yer almaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdiler böylece 'Türkülerin 7 Rengi' konserleri projesinin startını vermiş oldum’" dedi.


Erbey, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ve diğer illerdeki belediyelerin kültür müdürlükleri ile görüşmelerinin devam ettiğini belirterek “Görüştüğümüz bir çok yetkili sağ olsunlar projemizi çok beğendiklerini ve destek için ve kültürümüzün unutulmaması için ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini söylediler. Yakın zamanda konser anlaşmalarımızı imzalayıp ilk konserimizin startını vermek için heyecanla çalışmaya devam ediyoruz” dedi. 

Kaynak:Haber Kaynağı