2021 yılında Netflix'te en çok izlenen 5 dizi belli oldu

Türkiye'de de bulunan Netflix yoğun ilgi görüyor. Peki 2021 yılında en çok izlenen 5 dizi hangisi oldu?

2021 yılında Netflix'te en çok izlenen 5 dizi belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 26 Aralık 2021 16:17

Netflix'te yayınlanan dizi ve filmler artık televizyonda yayınlanan yapımlara göre daha büyük ilgi görüyor. Özellikle son dönemde yayınlanan Kulüp dizisi ve Hakan Muhafız ile Atiye gibi diziler Türkiye'nin de tanıtımına büyük katkı sağladı.

Netflix'te yer alan dizilerin en çok izlenmesinin nedeni diziler toplu olarak yayına veriliyor. Örneğin 10 bölüm birden yayına giriyor. Bununla birlikte televizyon ekranlarındaki diziler gibi 3 saatlik sıkıcı sahnelerden oluşmuyor.

Netflix'te 2021 yılı boyunca en çok izlenen dizilerde belli oldu.

** Lupin Dizisi En Çok Sevilen ve İzlenen Diziler Arasındadır

** You | Geçmişi arkalarında bırakıp kendilerine yeni bir hayat kuran Love ve Joe, çocuklarının doğmasını beklemektedir. Joe'nun yeni komşularını görmesi, onun yeniden harekete geçmesine neden olur.

*** Lucifer | Lucifer Morningstar; Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! 

Ve gelelim dünyayı kasıp kavuran o diziye.... Oyununu oynamak için sıraya giren kişilerin olduğu bile biliniyor.

Squid Game | Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, tuhaf bir davet alır. Davette onlara cazip bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif edilir. Teklifi kabul eden oyuncular, yarışmayı kazanırlarsa 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacaktır. Ancak ödül cazip olsa da oyunun ölümcül riskleri vardır.

 La Casa de Papel Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

Evet bu 5 dizi hem çok izlendiği gibi hem de dünyanın dört bir yanında ilgi gördüler. Bu diziler kadar reyting elde edememiş olsa da Kulüp dizisinin de özellikle Türkiye, İsrail ve ABD'de oldukça fazla izlendiğini belirtelim. Gökçe Bahadır ve Salih Bademci'nin başrollerindeki Kulüp dizisi bir tarih dizisi olmakla birlikte Türkiye'nin yakın geçmişine de ışık tutuyor. Dizi ilk sezonuyla platformda yayına verilmişti. 2022 yılının ilk aylarında da ilk sezona ait diğer bölümler yayına verilecek.

2.sezonun olup olmayacağı bilinmese de Kulüp dizisi izleyenleri derinden etkilemeye devam edecek görünüyor. 

Yararlanılan Kaynak: HABER3