Büyük bir Hata Yaparak FOX TV efsane diziyi resmen harcadı!

FOX TV ekranında yayınlanan bir çok dizisi resmen harcanıyor. Son harcanan dizi de Kanunsuz Topraklar dizisi oldu.

Büyük bir Hata Yaparak FOX TV efsane diziyi resmen harcadı!
Yayınlanma Tarihi : 04 Aralık 2021 22:07

FOX TV ekranında yayınlanan çok sayıda dizi son dönemde harcanıyor. Yayınlanan bir çok dizi 10 bölüm dahi olamadan final yapıyor.

Güçlü kadrosuyla dikkat çeken Kanunsuz Topraklar dizisi de FOX TV'de harcanan dizilerden biri oldu. Kuruluş Osman ve Sadakatsiz gibi güçlü rakipleri olan dizi adeta reytinglerde çakıldı.

FOX TV gün seçimi olarak büyük bir hata yaptı. Mantıken Sadakatsiz ve Kuruluş Osman dizisiyle bu dizinin rakip olabilmesi mümkün değil.

FOX hatayı kendinde aramayarak yönetmen ve senarist değişikliğine de gitti. Ancak bu da çözüm olamadı. Kanunsuz Topraklar dizisi resmen reytinglerde eridikçe eridi.

Bunu gören yapımcılar ve kanal yönetimi diziye yeni karakterleri dahil etmeye karar verdi. Bu kapsamda Başak Parlak transfer edildi. Başak Parlak 'Kanunsuz Topraklar' dizisinde Bahar Karakterine hayat verecek.

Akşam gazetesi reyting sıralamasını da yayınladı. Buna göre reyting sıralamasında Kanunsuz Topraklar'ın oldukça geride olduğu ve kendine 8.sırada yer bulabildiği görülüyor.

kanunsuztopraklar-ekip1-750x375-c.jpg

İŞTE REYTİNG SIRALAMASI;
TOTAL İLK 10 PROGRAM

1- KURULUŞ OSMAN ATV

2- SADAKATSİZ KANAL D

3- ESRA EROL'DA ATV

4- KURULUŞ OSMAN (ÖZET) ATV

5- MÜGE ANLI İLE TATLI SERT ATV

6- SELÇUK TEPELİ İLE FOX ANA HABER FOX

7- SADAKATSİZ (ÖZET) KANAL D

8- KANUNSUZ TOPRAKLAR FOX

9- MASTERCHEF TÜRKİYE TV8

10- ATV ANA HABER ATV

AB kategorisinde ise Kanunsuz Topraklar dizisi 9.sırada kendine yer  bulabiliyor. ABC1 kategorisinde ise yine Kanunsuz Topraklar 9.sırada...

GÜÇLÜ KADRO GÜÇLÜ HİKAYE

Kanunsuz Topraklar dizisinin güçlü bir hikayesi ve güçlü bir kadrosu var. 1939 yılının Türkiye'sinde geçen dizi harika bir dönem dizisi. Zonguldak'ta bir madencinin kızıyla kurtuluş savaşı kahramanı bir madencinin hikayesi anlatılmakta. 

Davut Karakterine Uğur Güneş hayat verirken Gülfem karakterine Esra Bilgiç hayat veriyor. Çukur'un efsanesi Cumali ise bu dizide Ali Gedik karakteriyle yer alıyor..

YÜKSEK BÜTÇELER

Öte yandan FOX TV'nin Kanunsuz Topraklar dizisi için oldukça yüksek bütçeler harcadığı biliniyor..