FOX TV'nin Kanunsuz Topraklar Dizisinde Değişim işe yaramadı! Kötü haber

FOX TV ekranlarında yayınlanan Kanunsuz Topraklar dizisinde senarist ve yönetmen değişikliğine gidildi. Ancak bu değişimde işe yaramadı. Reytingler dibi gördü.

FOX TV'nin Kanunsuz Topraklar Dizisinde Değişim işe yaramadı! Kötü haber
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2021 14:14

Bir haftalık aranın ardından Kanunsuz Topraklar dizisi yeniden ekrana geldi. Dizinin ilk 6 bölümünde reytingler beklenenin altında gelince yönetmen ve senarist değişikliğine gidilmişti.

FOX TV'nin yüksek bütçeler ayırarak çekmiş olduğu Kanunsuz Topraklar dizisi adeta büyük bir şok yaşadı. Dizinin yeni bölümü bir hafta boyunca yayınlanamadı. Nedeni ise yeni yönetmen ve ekibin 4 günlük sete ara vermesiydi.

Bu aranın ardından 7.bölüm ekrana geldi. Fakat reytingler yine dibi görmüştü.

Oysa Gülfem ve Davut'un başarılı uyumu herkes tarafından çok beğenilmişti. Hikayede ters giden bir şeyler vardı. Bir bütünlük yoktu. Bu da seyircinin kaçmasına neden oldu.

Özellikle dün akşam yayınlanan yeni bölümde Gülfem karakterinin ağlamasının bile gerçekçi olmaması seyirciler tarafından yoğun eleştiri aldı. Davut karakterinin de Kadir İnanır'a benzetilmiş olması başka bir eleştiri konusuydu.

Dizideki tüm aksilikler reytingler düşürürken televizyon gazetesi de bu konuyla ilgili bir haber yayınladı. Sadakatsiz ve Kuruluş Osman gibi iki etkili ve kendi kitlesini oluşturmuş dizinin karşısında Kanunsuz Topraklar zorlanıyor.

Raporlara bakıldığında tüm kişiler ve ABC1 kategorilerinde dokuzuncu sırada olan dizi AB'de ise sadece günü onuncu sırada bitirebildi. Dizinin bu bölümünde reyting beklentisi çok yüksekti. Kanunsuz Topraklar dizisinin kemik bir kitlesi var. Ancak bu kemik kitle artmazsa önümüzdeki günlerde dizinin finali gündeme gelebilecek. Reytinglerin artmaması durumunda Kanunsuz Topraklar dizisinin 10.bölümüyle final yapabileceği bile konuşuluyor.