FOX'un Tam Yüzü Gülüyordu Aşk Mantık İntikam gelen cezayla Kanalın Başını Yaktı

FOX TV ekranında yayınlanan TV dizisi Aşk Mantık intikam kanalın başını yaktı! RTÜK ceza kesti. Dizi yayından bile kaldırılabilir..

FOX'un Tam Yüzü Gülüyordu Aşk Mantık İntikam gelen cezayla Kanalın Başını Yaktı
Yayınlanma Tarihi : 12 Ağustos 2021 18:01

FOX TV ekranında yayınlanan Aşk Mantık intikam dizisi kanala reyting getiren diziler arasında yer alıyor. Bay Yanlış adlı diziden sonra bir türlü yüzü gülmeyen kanal Masumiyet adlı diziyi bile final yaptırarak çöküşe geçmişti.

Ana haberde zirvede olan FOX TV dizilerde pek zirvede olamıyor. Ancak son dönemde Aşk Mantık İntikam dizisiyle adete kanal reytingleri silip süpürüyordu.

Fakat RTÜK tarafından kesilen bir ceza kanalın başını bir hayli ağrıtacak türden oldu. Cezayı duyan dizinin fanları ise dizinin final yapabileceğinden dolayı endişe duymaya başladılar.

Cumhuriyet gazetesi cezayı haberleştirdi. Konuyla ilgili olarak ayrıca RTÜK bir açıklama yaparak Aşk Mantık İntikam dizisinde toplumsal cinsiyet eşitliğine ters düşen ve kadına karşı ayrımcılığı besleyen aşağılayıcı ifadeler olduğu düşüncesiyle yayıncı kanala üst sınırdan idari para cezası ve program durdurma yaptırımı uygulanmasına karar verildi.

Dizinin ne zaman yayının duracağı kanalın bu karara karşın bir itiraz hakkı kullanıp kullanmayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak şimdiye kadar RTÜK tarafından uygulanan bir çok cezaya karşı itiraz edilse bile yayın durdurma cezasının önüne geçildiği pek görülmedi. Yaşanan bu gelişme de Aşk Mantık intikam dizisinin fanlarını endişeye sürükledi.. 

AŞK MANTIK İNTİKAM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR? 


FOX TV ekranında yayınlanan dizide Dar gelirli bir ailenin kızı olan Esra, yaşam standartlarını değiştirmek için mühendis Ozan ile mantık evliliği yaptı ancak maddi ve manevi zorluklardan dolayı boşandılar.

Ancak Ayrılık sonrası kendine bir yazılım şirketi kuran Ozan, kendini geliştirerek tahmin edilemeyecek ölçüde zengin oldu. Sonrasında da Esra ile yolları kesişen Ozan, inat uğruna hoşlanmadığı eski eşini işe aldı.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Birbirinden nefret ettiklerini söyleyen ancak aşkları bitmeyen çift, anlaşamasalar da aynı iş yerinde çalışmaya başladılar.

BAŞROLLER KİM?

Aşk Mantık İntikam dizisinde başrolleri İlhan Şen ve Burcu Özberk paylaşmaktadır..

İLHAN ŞEN KİMDİR?

1987 Doğumlu olan İlhan Şen Bulgaristan doğumludur. 2021 yılında FOX TV ekranında başlayan Aşk Mantık İntikam dizisinde başrol oyuncusu olan İlhan Şen'in net doğum tarihi ise 19 Aralık 1987'dir.. 

BURCU ÖZBERK KİMDİR?

Türk dizi ve tiyatro oyuncusu olan Burcu Özberk, 12 Aralık 1989'da doğmuştur. Eğitim hayatına bakıldığında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunu olan Özberk, İlk ekran deneyimini 2013 yılında ekranda fırtınalar estiren Türkiye ve Balkanlarda izlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşamış, bu dizide Huricihan Sultan karakterine hayat vermiştir. Şimdiler de de Aşk Mantık intikam dizisinde başrol oyuncusu olarak yer almaktadır..

Kaynak: Ulusal Post - Cumhuriyet Gazetesi

İlgili Haberler