Star TV'nin En İddialı Dizisine Kanal Yönetiminden Erken Final Kararı

Ada Masalı dizisinin final kararı almasıyla sarsılan Star TV yeni final kararıyla deprem etkisi yaşadı. Şimdi de Star TV ekranlarında yayınlanan Benim Hayatım dizisi için kanal yönetimi final kararı aldı. İşte ayrıntılar...

Star TV'nin En İddialı Dizisine Kanal Yönetiminden Erken Final Kararı
Yayınlanma Tarihi : 01 Aralık 2021 18:45

Son zamanlarda peş peşe gelen bazı dizilerin final haberleri, sadece izleyicileri değil, dizi ekibi ve oyuncuları da bir hayli üzdü. Yalancı, Ada Masalı, Elbet Bir Gün ve Dünya Hali dizisinin artarda final kararı alması izleyicileri olduğu kadar kanal yönetimini de etkiledi. Yayın hayatı kısa süren dizilerin arasına ne yazık ki bir dizi daha katıldı.

İddialara göre; Star TV ekranlarında yayınlanan senaryosunu Sadettin Tolan ve Ali Buhara Mete'nin kaleme aldığı, Orkun Çatak'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Benim Hayatım dizinin ömrü kısa oldu.

Benim Hayatım İzleyicileri Şaşkın

Başrollerinde Berfu Nilsu Aktaş, Genco Özak ve Savaş Özdemir'in yer aldığı Benim Hayatım için kanal yönetimi hayranlarını üzen haberi verdi.

Elbette dizinin final kararı arkasında yatan neden reyting sonuçları oldu. Yayınlandığı günden bu yana reyting listesinde rakiplerinin çok gerisinde kalan Benim Hayatım dizisi Aralık ayından final yapacak.

İlk bölümleri Pazar akşamı yayınlanan dizinin daha sonra yayın günü Perşembe olarak değiştirilmişti. Ancak yapılan bu müdahale diziyi ne yazık ki kurtaramadı. Yakın zaman da Pazar akşamı yayınlanacak bir dizi daha ekranlara veda edecek. FOX TV ekranlarında yayınlanan Elbet Bir Gün'ün de final kararı izleyici kadar dizi ekini de üzdü.

Neden Erken Final Kararı Alındı

Birçok dizinin erken final yapmasının arkasında yatan en büyük neden reyting sonuçları olurken, sönük senaryo ve beğenilmeyen oyunculuk performansı da nedenlerin başında geliyor. Öte yandan yayın günündeki rakipler dikkate alınmıyor. Pazar akşamı Yargı ve Teşkilat dizisi öne çıkarken, Perşembe akşamı Camdaki Kız en öne çıkan etkili dizilerin arasında yer alıyor. Ayrıca sezona geç başlamanın da etkisi var.

Benim Hayatım 5 Aralık Pazar Akşamı Yayınlanacak 5. Bölüm Fragmanı

Kaynak: Yeniçağ - Ulusal Post

İlgili Haberler