Türkiye'de çok sayıda televizyon dizisi yayın akışından çıkarıldı

Her yıl olduğu gibi bu yılda çok sayıda televizyon dizisi yayın arası verecek. Peki yılbaşında TV dizileri ne kadar ara verecek?

Türkiye'de çok sayıda televizyon dizisi yayın akışından çıkarıldı
Yayınlanma Tarihi : 27 Aralık 2021 00:05

Yılbaşı haftalarında çok sayıda TV dizisi Türkiye'de yayın akışından çıkarılıyor. Her yıl olduğu gibi yılda televizyon dizilerine ara verildi. Oyuncular hem set arası verecek hem de seyirciler ara vermiş olacak.

Kanal ayrımı olmadan Türkiye'nin çok sayıda ünlü dizisi bu arayı verdi bile. Seyirciler söz konusu ara kararına her yıl olduğu gibi bu yılda çok üzüldüler.

Özellikle Yargı dizisi hayranları sosyal medyadan söz konusu araya isyan ettiler. Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'in başrollerindeki Yargı dizisi Kanal D ekranlarında yayınlanıyor. Pazar akşamları yayınlanan Yargı dizisi hali hazırda Türkiye'de en çok izlenen diziler arasında ilk sırada yer alıyor. Dizinin yılbaşı ara vermesi üzüntü yarattı.

TV100 dizilerin ara vermesiyle ilgili bir haber yayınladı. Yayınlanan bu haberde söz konusu ara kararının ayrıntılarına yer verildi.

TV100 Ekibinden Birsen Altuntaş'ın yazısından ilgili bölümler.. 

Her yıl olduğu gibi bu yılbaşında da reklam fiyatları belirleneceği için TV dizileri yayınına ara verecek.

Bu sürenin ne kadar olacağı ise merak konusuydu. Geçmiş yıllarda kanalların ortak aldığı kararla yılın ilk iki haftası olarak belirlenen bu süre, bu sene artan korona vakalarının da etkisiyle değişiklik gösterecek.

Bazı diziler bir, bazıları iki hafta ara verecek. Örneğin Kanal D’nin Sadakatsiz dizisi ekibi 29 Aralık’ta sete ara verecek ve 07 Ocak'ta 46. bölümün çekimleri için sete çıkacak. Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Berkay Ateş’i buluşturan Medyapım imzalı fenomen dizinin 5 Ocak ve 12 Ocak’ta yeni bölümü ekrana gelmeyecek.

FOX TV'DEKİ TÜM DİZİLER YILBAŞI ARASI VERİYOR

Yeni bir değişiklik yaşanmazsa şimdilik FOX’un “Evlilik Hakkında Her Şey” dizisi bir hafta, Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı 1 hafta, Aziz bir hafta, Yasak Elma 2 hafta ekrana gelmeyecek.

Destan ve Kuruluş Osman’ın da bir hafta ara vermesi planlanıyor.

Öte yandan Kanunsuz Topraklar dizisinin de korona nedeniyle bir hafta ara vermesi bekleniyor. Dizinin bazı oyuncuları virüse yakalandı. Evlilik Hakkında Her Şey dizisi de daha öncede Gökçe Bahadır'ın koronavirüse yakalanması nedeniyle ara vermişti. Söz konusu bu ara kararıyla birlikte Evlilik Hakkında Her Şey dizisi 2 kez ara vermiş olacak.