Uber'den son dakika açıklaması geldi... Uber ile ilgili ne gelişme yaşandı?

Uber'den son dakika açıklaması geldi... Uber ile ilgili ne gelişme yaşandı?

Uluslararası ulaşım şebekesi uygulaması olan Uber hakkında Türkiye'ye geri dönebileceği iddiaları ortaya atılmıştı. Uber'dan şok eden Türkiye açıklaması geldi. Uber geri dönecek mi? Açıklamada ne söylendi?

Uber hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde istinaf mahkemesi tarafından erişimi yasaklanan Uber'ın tekrar Türkiye'ye getirilmesi için bazı adımlar atılmıştı. İstihdam kapısı yaratacak olan ulaşım uygulaması bugün resmen bildirdi. Uber, bu sabah İstanbulluların hizmetine açıklığını attığı tweet ile bildirdi.

Türkiye'deki resmi hesabından duyuru paylaşan Uber, tekrar İstanbulluların hizmetinde! Yaptıkları paylaşımda "Tekrar merhaba" ifadesini kullanan Uber, daha önce 31 Mayıs 2019 tarihinde faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı. 


Türkiye'ye inanıyoruz 

Erişim engeli getirilen uygulama tekrar hizmete başladı. Uber Global sözcüsü mahkemenin kararı geri çekmesi üzerine bir açıklama yapmıştı. Açıklamasında Türkiye'ye hem inandıklarını hem de güvendiklerini dile getiren sözcü, İstinaf mahkemesinin faaliyetlerini devam ettireceklerini teyit ettiklerinden dolayı mutlu olduklarını da ifadelerine ekledi. İstanbul'da yaşayan tüm yolculara ve sarı taksilere uygulamamızı sunmaya devam edeceğiz değerlendirmesini yapmıştı. Bu sabah da Uber'in Türkiye sayfasından bir tweet paylaşıldı..

Tekrar merhaba!

Uber Türkiye hesabı bu sabah İstanbullulara müjdeyi duyurdu. Sabah saat 09:00 sularında paylaşılan tweette, Uber'in erişim engelinin bugün itibari ile resmen kaldırıldığını yazan Uber, İstanbullulara yeniden merhaba dedi. 

Ne olmuştu? 

Uber Tükriye'ye geldikten sonra sarı taksiler ile bir takım olaylar yaşamıştı. Uber şoförlerine yönelik bıçaklı saldırılar gerçekleşmesinin ardından konu istinaf mahkemesine taşınmış ve üniversite raporunda Uber'in ya yerelleştirilmesi ya da tamamen kaldırılması önerilmişti. Bunun üzerine tamamen erişim yasağı getirilen Uber hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapmıştı. Artık Uber yok diyen Erdoğan, Uber bizim literatürümüzde yoktur, korsan taksicilikten farkı yok diyerek son noktayı koymuştu.