Üç adımda Yüzdeki Sivilcelerden Kurtulmanın En Kolay ve Sağlıklı Yolu! Bir Tutam Karbonat Tarçın Ve...

Ne Kozmetik ürünü ne de makyaj. Hiç birine gerek duymayacaksınız. Sivilcelerinizden ve sivilce izlerinden sizi kurtaracak Bitkisel formülü açıklıyoruz. İşte önerilerimiz. İhtiyacınız olan Karbonat ve Baharatların Kralı Tarçın ile...

Üç adımda Yüzdeki Sivilcelerden Kurtulmanın En Kolay ve Sağlıklı Yolu! Bir Tutam Karbonat Tarçın Ve...
Yayınlanma Tarihi : 13 Şubat 2021 23:28

Yüzdeki inatçı sivilcelerden kurtulmanın en kolay yolunu sizler için derledik. Bugüne kadar işe yaramış bu etkili yöntemlerin cildinize iyi geldiğini göreceksiniz. Vereceğimiz bu Önerileri sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

İşte Kesin olarak yüzdeki sivilceleri yok etmeye yarayan sağlıklı bilgiler. 

Çoğu insanın ortak problemlerinden biri olan yüzdeki sivilceler diğer adıyla akneler. Daha çok ergen yaştaki insanların yüzünde oluşur ve insanların kendilerini fiziksel olarak kötü hissetmesini sağlar. Ancak her şeyin çözümü olduğu gibi bu sivilcelerin de birçok çözümü mevcut. 

Peki bu sivilceler nasıl oluşur? Sivilce tipleri hangileridir? Sivilceler nasıl geçer? 

Sivilceler nasıl oluşur? 

Sivilcelerin oluşmasında birçok neden vardır bunlar; Genetik olarak, çevresel faktörler, beslenme ve hormonların sebebiyet verdiği söylenebilir. 

Sivilce yüzümüzün orta kısımlarında yer alan, yağ salgılayan gözeneklerin tıkanıp şişmesi ve daha sonra mikroplarla patlaması sonucu derimizde ortaya çıkar. Büyük boyutta olan sivilceler ise cildimizde iz bırakır.  

Sivilce tipleri hangileridir?  

3 çeşit sivilce tipi vardır bunlar; Akne Vulgaris, Akne Conglabata, Akne Fulminans tır. 

Akne Conglabata : Ergenlerde görülen aknelerdir. Daha çok yüzde görünürler. Siyah noktalar şeklinde, kızarık sivilcelerdir.  

Akne Fulminanas: Ergen erkeklerde ortaya çıkan eklem veya baş ağrıları gibi görülen kuvvetli sivilcelerle görülen bir hastalıktır. 

Akne Conglabata: Genel olarak gövdede oluşan sivilceler derin izler oluşturur. 

Sivilceler nasıl geçer?  

Sivilcelerin oluşumunda olduğu gibi birçok çözümü de mevcut.  

Limonlar için sivilcelerin düşmanı diyebiliriz. Limon içerisindeki asit cildimizde oluşan birikmiş yağları temizlememize yardımcı olur. 

Limonlar C vitamini açısından zengin olduğu için cildimizdeki kolejan üretimini hızlandırır ve yeni cildimizin oluşmasına olanak sağlar. 

Peki bu limonları nelerle karıştırmalıyız? 

1- Limon suyu ve tarçın 

Hazırlanışı: 1 yemek kaşığı limonlar yarım yemek kaşığı kadar tarçını karıştırıp cildimize, sivilcelerin yoğunlukta olduğu yerlere sürmeli ve sürdükten sonra 15 dakika bekleyip ardından yüzümüzü bolca suyla iyice yıkamalıyız. Haftada 2-3 kere bunu uyguladıktan sonra fark edeceksiniz ki yüzünüzdeki sivilceler azalmış olacak. 

2- Limon ve karbonat  

Karbonat ve limonu karıştırdığımızda ortaya çıkan gazlı kombinasyon cildimizdeki gözenekleri açıp, cildi temizler. 

Hazırlanışı: 1 adet limonu bardağa sıkıp ardından, yarım yemek kaşığı kadar karbonatı içine atıp iyice karıştırın ve sivilcelerin olduğu bölüme iyice uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi ılık suyla iyice temizleyin. Haftada 2 kere bunu uygulamanız sivilcelerin azalmasına yarar sağlayacaktır. 

3- Limon ve yoğurt  

Yoğurt doğal bir antibakteriyeldir. Limon ile yoğurdu karıştırıp 1 ay boyunca haftada 2 kere yüzünüze maske yaptıktan sonra yüzünüzde sivilce kalmayacaktır.  

Hazırlanışı: 1 adet limon ile yarım kahve fincanı kadar yoğurdu karıştırıp oval hareketlerle sivilcelere sürün. 8-10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.   

İlgili Haberler