Uçak Biletini Ucuza Getirmenin Yolları! Yüzde yüz işe yarayan ucuz uçak bileti almanın 5 püf noktası

Uçak biletini ucuza getirmek, özellikle sürekli seyahat etmek zorunda kalan kişilerin çok önem verdiği bir noktadır. Sık yolculuk yapmak maddi olarak da olumsuz etkilenmenize sebep olabilir.

Uçak Biletini Ucuza Getirmenin Yolları! Yüzde yüz işe yarayan ucuz uçak bileti almanın 5 püf noktası
Yayınlanma Tarihi : 24 Aralık 2020 00:24

Bu nedenle, günümüzde seyahat acentelerinin de artışıyla uçak bilet fiyatları eskiye göre çok uygun hale geldi.

Yeni ortaya çıkan uçak şirketleri rekabeti arttırmak için devamlı olarak kampanyalı uçuşlar düzenliyor. Bu kampanyaları kaçırmamak için sürekli olarak fiyat karşılaştırması yapmalı ve zaman ayırıp araştırmalısınız.

Bu yöntemle hem en iyi firmayla yolculuk yapabilir hem de uçak biletini ucuza getirmiş olursunuz. Bu araştırmayı daha kolay yapabilmeniz için birçok internet sitesi mevcut.

Bu siteler sizin adınıza gideceğiniz yeri ve acentelerin fiyatlarını karşılaştırır ve sizin için bir liste oluşturur. Tabi ki uçak biletini ucuza getirmenin birkaç yolu daha var. İşte o yollar…

1- Ne Kadar Erken o Kadar İyi

Uçak biletini ucuza getirmek istiyorsanız en önemli madde, bileti erken almak. Acenteler uçuş planı yapmadan önce sınırlı sayıda indirimli uçuş kontenjanı açarlar. Bu indirme dâhil olan koltuklar tükenirse, koltuklar standart fiyattan satılmaya devam eder. İndirimi kaçırmamak ve uçak biletini ucuza getirmek istiyorsanız, aylar öncesinden takipte kalmalı ve vakit geçmeden biletinizi satın almalısınız. Özetle ne kadar erken bilet alırsanız, o kadar iyidir.

2- Cumartesilerin Önemi

Genellikle iş seyahatine çıkan çalışanlardan sebep Pazar günleri ve Cuma günleri satılan bilet fiyatları epey tuzlu olabilir. Bu iki gün yoğun olduğundan cumartesi günleri müşteri sayısı az olur ve uçuş şirketleri genellikle cumartesi günleri biletleri daha ucuza satarlar. Gittiğiniz yerde bir hafta ya da daha fazla kalmanız gerekiyorsa, dönüş biletinizi Cumartesi gününe almak ucuza yolculuk yapmanızı sağlayacaktır.

3- Çift Yön Tercih Edin

Bilet araştırması yapılırken genellikle gidiş dönüş biletleri daha pahalıya mal olur düşüncesiyle tercih edilmez. Ancak bilinenin ta aksine, çok erken rezervasyon yapılırsa gidiş dönüş uçak biletleri her zaman daha uyguna gelmektedir. Önceden karar verdiğiniz bir seyahat düşünceniz varsa mutlaka bileti önceden gidiş dönüş almalısınız.

4- Hafta İçinden Faydalanın

Hafta sonları çalışanlara tatil olduğundan en çok seyahat yoğunluğu olan günlerdir. Uçak biletleri bu yüzden hafta sonları oldukça yüksektir. Pazartesi haftanın ilk günü olduğundan, Cuma günü de hafta kapanışı olduğundan bilet alırken bu günler hariç Salı, Çarşamba, Perşembe günlerini uçak biletini ucuza getirebilirsiniz.

5- Havaalanı Seçenekleri

Özellikle büyük şehirlerde birden fazla havaalanı mevcut. Her havaalanında onlarca seyahat acentesi farklı fiyatlarla uçuşlar sunuyor. Yaşadığınız şehirde başka havaalanları varsa fiyat karşılaştırması yaparak en ucuz olan bileti satın alabilirsiniz.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz!