Ucu Olmayan Kör Sivilce Nasıl Geçer? Sivilceyi iyileştiren yöntem

Ucu Olmayan Kör Sivilce Nasıl Geçer? Sivilceyi iyileştiren yöntem

Uçsuz, kırmızı bir şişik halinde olan ve büyük bir acı veren sivilceler herhangi bir koşula bağlı olarak gelişmiş olabilir. ucu olmayan sivilceyi tedavi etmek için ise evde doğal yöntemler kullanabilirsiniz.

Zaman zaman çıkabilen bu sivilcelere karşı yapılması gereken ilk şey sivilceyi sıkmamaktır. Herhangi bir darbeye karşı da korumanız gereken sivilcenin alt katmanında iltihap oluşmuş olması nedeniyle bir ağrı ve acı yayar. Eğer herhangi bir darbe alırsa ya da tırnak veya iğne batırma gibi yöntemlerle bu sivilceye zarar verirseniz canınız daha fazla yanmakla kalmaz, iltihap yayılacağı için aynı sorunu cildinizin başka alanlarında da görebilirsiniz.

Kırmızı yumru sivilcelerin oluşumunu baştan önlemek ise biraz zordur. Hormonal nedenlerle baş gösteren bu probleme karşı dermatolog ya da cildiye uzmanından yardım almak gerekir. Hormonal bir neden olması ihtimaline karşın kan testi yaptırmayı teklif edebilirsiniz. Bunun yanında yaşamınızı gözden geçirerek de sivilcenin nedenini anlayabilirsiniz. Aşırı stres yaptığınız bir gecenin sabahında çıkıyorsa, bu stresin neden olduğu bir sivilceyi geçirmek için ilk adım sakinleşmektir. Diğer bir etken ise yiyecekler olabilir. Aşırı yağlı, düzensiz ve sağlıksız gıdalar tüketmek ve yeterince su içmemek cildi kötü etkiler...

Peki bu yumru sivilceler doktorsuz kremsiz nasıl geçer? Bununla ilgilenecek vaktiniz yoksa ya da hızlıca geçirecek bir yöntem arıyorsanız ilk adımda yapmanız gereken şey gün içerisinde onar dakikalık sıcak kompreslerdir. Sıcak kompres iltihabın iyileşmesini sağlamanın yanında ağrıyı da azaltacak ve iyi gelecektir. herhangi bir sıcak maddeyi sivilcenin üzerine hafifçe yerleştirin. Sakın bastırmayın. Günde üç ya da dört kez bunu tekrarlayın. Ancak bir günde bu sivilceler geçmediği için sabırlı olmanız önemli.

Diğer bir yöntem de sivilcenin etrafını temiz tutmak. Yediğiniz ve içtiğinize dikkat etmenin yanında sigara dumanı gibi bazı gözenekleri kirle tıkayan yerlerde uzak durun. Bunun yanında sivilcenize elma sirkesi ile birlikte temizlik yapın. Gün içerisinde su ile biraz açılmış sirkeye pamuk batırın ve sivilcenizin üzerine koyup biraz bekletin. 

İlgili Haberler