Ucuz Alışveriş Tüyoları Veren Takvim Gazetesi CHP medyasını çılgına çevirdi Ancak Takvim haklı çünkü..

Bugün CHP medyasının tamamında Takvim gazetesi hedef alındı. Ancak Takvim haberinde haklıydı.. nedeni ise şudur..

Ucuz Alışveriş Tüyoları Veren Takvim Gazetesi CHP medyasını çılgına çevirdi Ancak Takvim haklı çünkü..
Yayınlanma Tarihi : 07 Şubat 2021 16:14

Efendim yine şenlikli bir pazar günündeyiz. Takvim gazetesinin bir haberine CHP medyası fena saydırmış durumda. Saydırmakta bir bakıma haklılar market fiyatları Türkiye'de almış başını gidiyor. Bir çok ürünün fiyatı artmış durumda.

Asgari ücretle geçinmek neredeyse oldukça zor. Ancak Takvim gazetesi iktidara yakın bir gazete olduğundan tasarruf yapmak için dikkat çeken bir manşetle okuyucu karşısına çıkınca bir anda hedef oldu.

Kimisi hükümete yakın gazete pahalılığa çözüm buldu başlığıyla haberi sundu kimisi ise Takvim dalga geçiyor başlığını attı.

Şöyle bir açık kaynak taraması yaptığımda Yeniçağ gazetesi başta olmak üzere bir çok gazete ve haber sitesi Takvim'in haberini manşetlerine taşıdı.

İyi de yaptılar bir bakıma aslında.. Dalga geçerken bir yandan da vatandaşı bilgilendirmiş oldular.

İlk olarak Takvim gazetesi ne söylemişti ona bir bakalım :

"- Alışverişe tek başına ve tok karnına çıkın. Çocuklar olmasın

- Cazip kokular yoldan çıkarmasın. Evde hiçbiri kalmaz.

-  Büyük araba doldurmaya teşvik eder, sepetten şaşmayın.

- Ürünlere dokunmayın. Sahiplik duygusu almaya zorlar" 

Şimdi yukarıdaki 4 maddeyi de bir çok alışveriş uzmanı zaten söylemekte. Gerçekten ben kendimden sizlere örnek vermek istiyorum. Alışverişe aç karnına gittiğimde markette ne var ne yok alasım geliyor üstelik bir çok gereksiz şeyi almış oluyorum.

Bu yüzden karnım tok gidiyorum ve neye ihtiyacım varsa onun bir listesini çıkarıp markete öyle gidiyorum. Bu sadece Türkiye'de değil Dünyanın dört bir tarafında öyledir. 

Çocuklar meselesine gelince :)

Hangimiz çocuk olmadık hangimiz markete annemiz veya babamızla gidince bir şeyler istemedik :) Ki gazete sonuna kadar haklı...

Kaldı ki böylesi bir pandemi döneminde çocuklarımızı markete götürmenin kimseye hiç bir yararı olmaz. Bu yüzden Takvim'in maddelerine ben kızmadım.

Sadece kızdığım şey insan market giderlerini bile kısmaya çalışırken aynı gazetenin asgari ücretin oranına ses etmemesidir.

Sadece kızdığım tek şey aynı gazetenin sürekli emekliye müjde haberi yapıp ama aslında emekliye hiç bir müjdenin gerçekte olmamasına karşın haber yapmamasıdır.

İlgili gazete bir çok kez emekli derneklerinin taleplerini müjde diye duyuruyor ancak desteklediği iktidar ise o derneklerin taleplerini dikkate almıyor.

Zaten gazete haberi müjde diye sunarken ilgili emekli derneğinin talebi gerçekleşirse diyerek noktalıyor.

Önce umudunu veriyor sonra gerçekleşirse diyerek sabredin diyor işte :)))

Neyse sözü daha fazla uzatmaya gerek yok..

Gazete alışveriş konusunda yerden göğe kadar haklı. ...

İlgili Haberler