Uğur Dündar Acı Reçeteyi Açıkladı: Maalesef IMF yolu gözüküyor

AKP iktidara geldiğinden bugüne IMF Karşıtı bir politika izliyor. Yaşanan son gelişmeleri yorumlayan Uğur Dündar tek çareyi açıkladı..

Uğur Dündar Acı Reçeteyi Açıkladı:  Maalesef IMF yolu gözüküyor
Yayınlanma Tarihi : 24 Mart 2021 06:50

Türkiye gündeminden Merkez Bankası Başkanının görevden 4.kez alınması meselesi düşmüyor. Bir çok uluslararası basında da bu konu manşetlere çekildi.

Yaşanan bu gelişme sonrası TL sert bir düşüş eğilimine girdi. Yapılan faiz artırımı ise kaldığıyla kaldı. Bir sonraki karara kadar bu faizin devam etmesi bekleniyor.

Muhalefet yaşanan gelişmeleri sert sözlerle eleştiriyor.

Dikkat çeken bir açıklama da Sözcü yazarlarından Uğur Dündar'dan geldi. Uğur Dündar'ın Tele1 ekranında katıldığı canlı yayında  yaptığı açıklamalar gündemi sarsacak türden oldu.

Konuyla ilgili olarak Sözcü'de yer alan habere göre Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınma yönteminin onur kırıcı olduğunu ifade eden SÖZCÜ yazarı Uğur Dündar, "Şimdi soruyorum ben Sayın Ağbal'ı görevden alanlara. Bu 250 milyar doları nereden bulacaksınız? Gitmek istemiyorlar ama maalesef IMF yolu gözüküyor" iddiasında bulundu.

Uğur Dündar'ın açıklamaları doğru çıkar mı çıkmaz mı bilinmez ama AKP hiç bir koşulda IMF ile masaya oturmayacaklarını daha önceki bir çok açıklamalarında gündeme getirmiş bir parti..

Yaşanan son gelişmelere karşı nasıl bir adım atılacak merakla bekleniyor