Uğur Dündar'dan Çin'den gelen aşı hakkında ortalığı karıştıran iddia! Kimse anlam veremedi şaşırdılar

Uğur Dündar'dan Çin'den gelen aşı hakkında ortalığı karıştıran iddia! Kimse anlam veremedi şaşırdılar

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar yapmış olduğu aşı açıklamasıyla bir anda gündeme oturdu! Herkes yetkililerden bir cevap bekliyor! O mesaj neydi?

Uğur Dündar sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir isim. Sosyal medya hesabından Çin'den alınan aşı hakkında açıklamalarda bulunan Uğur Dündar adeta gündemi sarstı.

Uzun bir süredir muhalefetin gündeme getirdiği aşı meselesi doktorların da gündeminden düşmüyor. Vatandaşın ise belirsizlik karşısında yaptığı değerlendirmeler genel olarak sosyal medyaya yansıyor.

Araştırmacı gazeteci kimliğiyle bilinen Uğur Dündar ise bugün Türkiye'nin gündemine oturan bomba bir paylaşım yaparak aşılarla ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı.

Paylaşmış olduğu mesaj kısa sürede sosyal medyanın gündemine otururken vatandaşlar Sağlık  Bakanı Fahrettin Koca'dan konuyla ilgili bir açıklama bekliyor. 

Peki böylesine gündemi sarsan iddiada neler yazıyordu?

Uğur Dündar'ın olay olan açıklamasında neler yazmaktaydı?

İşte Uğur Dündar tarafından yapılan açıklamanın detayları...

Çin'de 4.5 Milyon kişinin aşı olduğunu açıklayan Uğur Dündar aşıyı üreten şirketin ise devlete ait bir şirket olduğunu dile getiriyor.

Türkiye'ye gelecek aşının ise Çin devletinin henüz onay vermediğini belirterek ama biz aldık burası Türkiye diyerek isyan ediyor.. Peki Uğur Dündar'ın açıkladığı o iki şirket hangisiydi? 

İşte Uğur Dündar tarafından paylaşılan o mesajın görüntüsü..