Ülke beşik Gibi Sallanıyor! İki Gün Önce Ankara'da deprem olmuştu Bugün de...

Ülke beşik Gibi Sallanıyor! İki Gün Önce Ankara'da deprem olmuştu Bugün de...

2020 yılında Malatya, Elazığ ve İzmir'de ciddi depremler yaşanmıştı. Depremler devam edecek önlem alın diyen uzmanlar uyarmıştı ancak geçtiğimiz günlerde de 4,7 şiddetinde Ankara sallanmıştı. Bugün ise...

2020 yılında Malatya, Elazığ ve İzmir'de ciddi depremler yaşanmıştı. Depremler devam edecek önlem alın diyen uzmanlar uyarmıştı ancak geçtiğimiz günlerde de 4,7 şiddetinde Ankara sallanmıştı. Bugün ise Denizli'de deprem meydana geldi.

Civar İlçe ve Köylerde de Hissedildi

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre Denizli Pamukkale'de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem civar ilçe ve köylerde de hissedilirken vatandaşlardan bazıları korku ile kendini dışarı attı. 

AFAD'ın web sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre depremin sabah saat 9.30'da yaşandığı ve 7,24 km derinlikte meydana geldiği bildirildi. 

Öte yandan Valilik'ten yapılan açıklamada, depremde herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Depremler Bekleniyor

Geride bıraktığımız 2020 yılından bu güne kadar birçok kez deprem olmuş bunlardan en yıkıcıları ise, İzmir, Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremler olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Ankara'da yaşanan 4,7 şiddetindeki depremin ardından bugün Pamukkale/Denizli'de bir deprem yaşanması 2021 depremler yılı mı olacak sorusunu akıllara getirdi. 

Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, birkaç gün öncesinde depremlere karşı uyarıda bulunmuş ve önlem alınması gerektiğini ifade etmişti. Depremin sandığımızdan daha da yakında olduğunu ifade eden Görür, gerekli önlemler alınıp hasarlı veya sağlam olmayan binalar boşaltılmazsa yaşanacak bir sonraki depremlerin ciddi oranda can kaybına sebep olacağını belirtmişti. Görür'ün bu açıklamasının ardından arka arkaya yaşanan depremler vatandaşları korkuturken acaba olası bir depreme hazır mıyız sorusunu da akıllara getirdi.