• BIST 99.835
  • Altın 243,334
  • Dolar 5,7445
  • Euro 6,4830
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 14 °C

Uludağ Ekonomi Zirvesi

Uludağ Ekonomi Zirvesi
Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Torun:- "Yeni Türkiye'nin yeni büyüme hikayesi, Cumhurbaşkanımızdan, hükümetten başlayan, toplumun tüm katmanlarının katılımıyla yazılacak bir başarı hikayesi olmalıdır"- "2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için, ih

BURSA (AA) - Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, "Yeni Türkiye'nin yeni büyüme hikayesi, Cumhurbaşkanımızdan, hükümetten başlayan, toplumun tüm katmanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, tüm sektörlerin, şirketlerin, müteşebbislerin ve her vatandaşın katılımıyla yazılacak bir başarı hikayesi olmalıdır." dedi.

Torun, Uludağ Ekonomi Zirvesinde yaptığı konuşmada, dünyanın bir dönüm noktasında olduğunun göz ardı edilemez bir gerçek olduğunu söyledi.

Aziz Torun, "Avrupa, ABD, Doğu ve Batı'sıyla ekonomik siyasi krizlerle birlikte aşırı milliyetçi, aşırı dini akımların ve İslamofobinin hızla geliştiği bir dünyada yaşıyoruz. Siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda önemli kırılma noktalarıyla karşı karşıyayız.Özellikle Türkiye'nin yalnızlaştırılmak istendiği bir dönemde, iş dünyası olarak bu gelişmelerin dışında kalmamız mümkün değildir." diye konuştu.


- "Türkiye'nin potansiyelini dünyaya göstermeliyiz"


Türkiye'nin, büyüyen, rekabetçi ekonomiye, ileri teknolojiye sahip askeri güce, çok iyi yetişmiş insan kaynaklarına ve tarihi tecrübeye sahip siyasi ferasete sahip olması gerektiğini anlatan Torun, şunları kaydetti:

"Yeni öngörüler, vizyonlar, atılımlar, uygulamalar, icatlar, projeler ve yeni ürünlerle Türkiye'nin potansiyelini dünyaya göstermeliyiz. Bu yeni Türkiye'de gayrimenkul sektörünün de elbette ki görevleri var. Son 10 yılda Türkiye ekonomisinin büyüme ortalaması üstünde bir büyüme gösteren, 2 milyon direkt ve milyonlarca dolaylı istihdam sağlayan gayrimenkul sektörü, hayata geçen birçok projeler, otoyollar, köprüler, metrolar ve hava limanlarıyla gelecekteki büyümenin önemli yatırımlarından bazıları.

Aynı şekilde turizm yatırımları, alışveriş merkezleri, lojistik merkezleri, kongre ve fuar merkezleri, hepsi yeni büyüme hikayesi için önemli yatırımlar. Ancak biliyoruz ki, tek başına gayrimenkul, Türkiye'nin büyüme hikayesi için fazla bir anlam taşımamakta. Bu ofislerin, fuarların, kongre merkezlerinin, lojistik merkezlerinin nitelikli içeriklerle doldurulmaması halinde bu binalar, gayrimenkuller, sadece beton yığınlarından ibaret olacaktır. Bu nedenle yeni Türkiye'nin yeni büyüme hikayesi, Cumhurbaşkanımızdan, hükümetten başlayan toplumun tüm katmanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, tüm sektörlerin, şirketlerin, müteşebbislerin ve her vatandaşın katılımıyla yazılacak bir başarı hikayesi olmalıdır."

Torun, son dönemde hayata geçirilen bir çok teşvikin sadece bir can suyu niteliğinde olduğunu dile getirerek, "2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için, ihtiyaç duyulan sürdürülebilir büyüme için kalıcı reformların hayata geçirilmesi, elzemdir. Toplumun tüm katmanlarının Türkiye'nin başarı hikayesini hissetmesini ve yaşamasını temenni ediyorum. Biz, Torunlar olarak proje ve yatırımlarımızla büyüme hikayesinin bir parçası olmaya hazırız." ifadelerini kulandı.


Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim