• BIST 94.499
  • Altın 243,819
  • Dolar 5,9310
  • Euro 6,6059
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 21 °C

Uludağ Üniversitesi Öğrencileri Avrupa Yolcusu

Uludağ Üniversitesi Öğrencileri Avrupa Yolcusu
Uludağ Üniversitesi, eğitimlerinin bir ya da iki dönemini Avrupa üniversitelerinde yapmaları için öğrencilerini yurt dışına göndermeye devam ediyor.

Uludağ Üniversitesi, eğitimlerinin bir ya da iki dönemini Avrupa üniversitelerinde yapmaları için öğrencilerini yurt dışına göndermeye devam ediyor.

Geçen yıl sadece güz döneminde 149 öğrenciyi yurtdışına gönderen Uludağ Üniversitesi, 2017-2018 güz döneminde yüzde 90'lık artışla 280 öğrenciyi Erasmus programından yararlandıracak. Üniversite, akademik yılın tamamında ise 400 öğrenciyi Avrupa'ya göndermek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Erasmus değişim programıyla 2017-2018 güz döneminde yurtdışında eğitim görmeye hak kazanan öğrencilere oryantasyon eğitimi verdi.

Rektörlük A Salonunda yapılan eğitimde, hareketlilikten yararlanacak öğrencilere süreç ve hibelerle ilgili bilgi verildi.

Yapılan son çalışmaları değerlendiren Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Kaynaklı, her yıl daha fazla öğrencinin yurtdışı eğitim fırsatından yararlanmasını sağlamak üzere Uluslararası İlişkiler Ofisi'nin yoğun bir tempoyla çalıştığını, sadece son 3 ayda 10 yeni üniversiteyle ikili anlaşma imzalandığını söyledi. Prof. Kaynaklı, Avrupa'yla kurumlar arası ilişkilerin güçlendirilmesi maksadıyla iş birliği başlatılmasını hedefleyen çalıştayların ikincisinin de nisan ayı içerisinde yapılacağını belirtti.

Uludağ Üniversitesi, 2016-2017 akademik döneminde toplam 272 öğrenciyi Erasmus değişim programıyla Avrupa'daki çeşitli üniversitelere gönderdi. Aynı yıl güz döneminde 149 öğrenciyi gönderen üniversite bu yıl ise yüzde 90'lık bir artışla güz döneminde göndereceği öğrenci sayısını 280'e yükseltti. Üniversite, güz ve bahar dönemleri toplamında ise 400 öğrenciyi Avrupa üniversitelerine göndermeyi hedefliyor.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim