Ulusal Post Yılmaz Özdil'in dikkat çektiği ayrıntıyı ortaya çıkardı! Özdil Aşıyla ilgili bombasını patlattı

Ulusal Post Yılmaz Özdil'in dikkat çektiği ayrıntıyı ortaya çıkardı! Özdil Aşıyla ilgili bombasını patlattı

Ulusal Post editörleri Sosyal medyada paylaşım yapan ünlülerin paylaşımlarını sayfalarına taşımaya devam ediyor. Bugün radarımıza Yılmaz Özdil'in mesajı takıldı. Aşıyla ilgili olay oldu

Aşı tartışması bu kez farklı bir boyut kazandı. Türkiye yüzde 90 gibi bir oranla aşının etkili olduğunu duyururken çok sayıda ülkeden farklı sonuçlar gelmeye devam ediyor. Bu durum sosyal medyada çok sayıda kullanıcının dikkatini çekerken yetkililerden açıklama bekleniyor..

Türkiye'de aşılama çalışmaları nihayet başlıyor. Uzun bir süredir vatandaşlar dört gözle aşı yolu beklemekteydi.

Ancak kullanılacak olan aşılarla ilgili tartışmalar bir türlü bitmek bilmiyor. Sosyal medyada çok sayıda vatandaş bu konudaki endişelerini dile getiriyor.

Aşının etkisiyle ilgili tartışmalar ise başka bir boyut kazanmış durumda. Bir çok ülkede aşıların etkisiyle ilgili araştırmalar yapılırken gelen sonuçlar çok şaşırtıcı durumda.

Bu konuya dikkat çeken Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil'in dikkat çeken bir paylaşımı vardı sosyal medya hesabında. Ulusal Post olarak o detayı yakaladık ve sizlerle paylaşmak istedik. Peki Yılmaz Özdil neden tepki göstermişti?

Gelen son dakika haberine göre Brezilya, Çin'deki Sinovac şirketinin geliştirdiği ve Türkiye’nin de tercih ettiği Corona virüsü aşısının, semptomatik enfeksiyonları önlemede yalnızca yüzde 50,4 oranında etkili olduğunu ilan edince tartışmalar aldı başını gitti.  Brezilya'daki testlerde açıklanan oran, aşının onay alması için gereken yüzde 50 etkinlik şartını sadece küçük bir farkla geçti.. Bu konu ise Türkiye gündemine bomba gibi oturdu. Çünkü Türkiye aşının etki oranını çok daha yüksek olarak açıklamıştı..

Türkiye'nin en çok okunan yazarlarından olan Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil’den bu konuyla ilgili dikkat çeken bir paylaşım geldi. Brezilya’nın Türkiye’nin de getirdiği Çin aşısının ardından açıklamalarda bulunan Yılmaz Özdil, "Maskenin koruma oranı bile yüzde 60’ken, Çin aşısının koruma oranı yüzde 50 çıktı iyi mi" diyerek adeta tek bir satırda gelinen durumu özetledi...
 
İşte Yılmaz Özdil'in sosyal medyada bomba etkisi yaratan o paylaşımı...

 

İlgili Haberler