Ünlü Anket Firmasından Kritik İddia! AKP Sahaya İnecek nedeni ise..

Ünlü Anket Firmasından Kritik İddia! AKP Sahaya İnecek nedeni ise..

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz Kritik iddialarda bulundu: Erken Seçim hakkında ise yorumu ilginçti

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, kabinede değişiklik ve erken seçim iddialarıyla ilgili RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuk oldu. 

Erken seçim iddiaları konusunda ise “Erdoğan korona virüs süreci sonrasında dünyada yaşanacak para bolluğundan payımızı alabilirsek diye en az 1 yıl kadar daha seçim düşünmeyecek. Şu an sahaya inmesinin sebebi yeni kurulan iki partiye kayışları engellemek için tabanını diri tutmak” dedi.

Özkiraz’ın son dönemdeki erken veya baskın seçim söylemleriyle ilgili yorumu ise şu oldu:

"Anketlerde AK Parti çok kötü. MHP barajı geçemeyecek durumda. AK Parti yüzde 35 bandını geçemeyecek durumda. Muhalefet iyi bir çatı adayı çıkarırsa, Erdoğan seçimi farklı derecede kaybedecek durumda.

"YENİ KURULAN PARTİLERE OY VE VEKİL KAYIŞINI ENGELLEMEK İÇİN SAHAYA İNİYOR"

"Toplumun erken seçime zorlamasından kaçınmak için örgütünü motive etmeye çalışıyor. Erdoğan partisindeki yıpranmışlığı daha önceki metal yorgunluğu gibi doğru teşhis ediyor ve partisini diri tutmaya çalışıyor. Özellikle yeni kurulan iki partiye olabilecek kayışları ve milletvekili geçişlerini bir nevi yaprak dökümünü engellemek için örgütlerinin diri tutma çabasına girecek. 

ERDOĞAN GÖVDE GÖSTERİLERİ YAPMAYA ÇALIŞACAK

"Metal yorgunluğu sürecinde olduğu gibi mitinglerle gövde gösterileri yapmaya çalışacak. Aslında erken seçim yok.Korona kimsenin umrunda değil. Çünkü herkesin umrunda olan para. Koronavirüs sürecinde hükümetin yaptığı telafi çalışmaları yani insanların ekonomisinden kaybı, işten kaybı gibi telafi edilmesi gereken çalışmaları yüzde 77’si başarısız buluyor.