Ünlü Oyuncu Burcu Biricik Dünya Yıldızı Olma Yolunda! Hayranlarını Sevindiren Gelişmeyi Duyurdu

Ünlü Oyuncu Burcu Biricik Dünya Yıldızı Olma Yolunda! Hayranlarını Sevindiren Gelişmeyi Duyurdu

TV8'de yayınlanan Kırmızı Oda dizisindeki Boncuk karakterinin ardından yıldızı parlayan Burcu Biricik, yer aldığı başarılı yapımlarla adından çok bahsettirdi. Biricik'in başarısı yurt dışında bile yankılandı. Sevindiren haberi ise kendisi verdi...

Sevilen oyuncu Burcu Biricik dünya yıldızı olma yolunda ilerliyor. Kırmızı Oda'dan sonra Kanal D'de yayınlanan Camdaki Kız dizisi ile yerini sağlamlaştıran Biricik, Netflix'te başrollerinde oynadığı Fatma dizisi ile büyük bir başarı yakaladı. Ünlü oyuncunun başrolünde oynadığı mini dizi Fatma birden çok ülkede ilk üçüncü sıraya oturdu.

Ünlü oyuncu çok küçük yaşlardan bu yana sektörde yerini bulmuştu. On yedi yaşındayken katıldığı güzellik yarışmasında birinci gelen Biricik, tıpkı Beren Saat gibi Artiz Mektebi yarışmasında parlamıştı. Biricik, kariyerinde basamakları daha ağırdan tırmanmıştı ancak sonunda başarısını üç büyük rol ile ispatladı. Kırmızı Oda'da şansı dönen Biricik, Camdaki Kız dizisi ile Türk televizyonlarında reytingleri alt üst ederken Netflix'te yayınlanan Fatma dizisi ile de yurt dışına açıldı.

İlk üçe girdi

Burcu Biricik, şahsi instagram hesabı üzerinden hayranları ile büyük gelişmeyi paylaştı. Bülent Şakrak'ın paylaşımını hayranları ile paylaşan Biricik'in yer aldığı Fatma dizisinin Almanya, Arjantin, Avusturya, Belçika, Ürdün, Lübnan gibi ülkelerde Netflix sıralamasında  ilk üçe girdiği görüldü. 

İlk haftasında bile büyük başarı yakalamıştı

Türkiye dizi ve sinema tarihinde seri katil konulu ve kadın ana karakterli çok fazla yapım olmamasına rağmen bu deneme ile büyük başarı yakalayan Fatma, pek çok da eleştiriye maruz kalmıştı. Gerilim ve dram konulu dizi için yayın servislerinin ülkelerdeki izlenme oranlarını araştıran FlixPatrol de Fatma'nın ilk haftasını inceledi. Dizinin genel anlamda EMEA olarak adlandırılan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde büyük bir popülerlik yakaladığı görüldü.

Sayısız ülkede ilk ona girdi

Fatma şu ana kadar Almanya, İtalya, Yunanistan, Avusturya, Belçika, Hollanda ve İsviçre gibi Avrupa ülkelerinin yanında Suudi Arabistan, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Doğu ülkelerinde de en çok izlenen on yapım listelerinde yer almayı başardı.

En Yeniler