Ünlü Oyuncu Toygun Ateş Mutasyon Virüs Nedeniyle Entübe Edilmişti, Kötü Haber Geldi...

Ünlü Oyuncu Toygun Ateş Mutasyon Virüs Nedeniyle Entübe Edilmişti, Kötü Haber Geldi...

Ünlü oyuncu Toygun Ateş uzun süredir medya gündemindeydi. Oyuncu, bir korku filminin çekimleri için Malatya'da bulunuyordu ancak mutasyonlu virüse yakalandı. Sevilen oyuncu fenalaşıp hastaneye kaldırılmıştı, entübe edildikten sonra ise...

Toygun Ateş, yakalandığı mutasyon virüse karşı yenik düştü. Altmış altı yaşındaki sanatçı, film çekimleri henüz tamamlanamadan hayata gözlerini yumdu. 

Ekranların tanıdık yüzü, tiyatro ve sinema oyuncusu Toygun Ateş hayata veda ederek sevenlerini yasa boğdu. Usta oyuncu korku filmi çekimleri için Malatya'da bulunuyordu. Henüz çekimler devam ederken Ateş'in mutasyon geçirmiş koronavirüse yakalandığı ortaya çıtı. Ünlü oyuncu fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Entübe edildiği geçtiğimiz günlerde öğrenilen Ateş'ten bugün maalesef kötü haber geldi. Hayatını oyunculuğa adayan başarılı isim, hayata veda etti.

Ne zaman rahatsızlandı?

Ünlü oyuncu Toygun Ateş, Malatya'da "Gizemli Köy" adlı bir filminin çekimleri esnasında virüse yakalandı. Altı şubat tarihinde test yaptıran Ateş'in sonucu pozitif çıktı. Durumunda düzelme görülmeyince İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde entübe edildiği öğrenilmişti. Hastalanmasının üzerinden henüz iki hafta geçmeden bugün öğle saatlerinde fenalaşan sanatçı hayata gözlerini yumdu. Ölüm sebebi ise organ yetmezliği olarak açıklandı.

Oyuncunun tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi de bir açıklama yaptı. Dokuz gündür hastanede bulunan Toygun Ateş'in yoğun bakımda cihaza bağlı şekilde tedavi gördüğünü açıklayan hastane, Ateş'in ölüm haberini duyurdu. Hastane yönetimi ünlü oyuncunun ölümü üzerine yayınladığı mesajda Allahtan rahmet diledi.

Eşi çaresiz kalmıştı

Toygun Ateş'in eşi Victoria Kırgız da Ateş hakkında açıklamalar yapmıştı. Ateş'in böbreklerinin iflas ettiğini, hem solunum yoluna hem de diyalize bağlı olduğunu dile getiren Kırgız, hastanenin detaylı bilgi vermediğini ve yüz yüze görüşülmesi gerektiğini ifade etmişti. Ancak hava koşulları ve yanındaki iki çocuğu nedeniyle ne yapacağını bilemediğini açıklamalarına eklemişti.

Toygun Ateş kimdir?

İstanbul'da hayata gözlerini açan ünlü oyuncu, 2 Haziran 1954 doğumludur. Oyunculuğu ile tanınsa da hayatına yönetmen, senaryo yazarı ve seslendirme sanatçılığı deneyimlerini de katmıştır.