Ünlü Sanatçı Rasim Öztekin'den Kötü Haber! İlk Krizi Atlattı Ama...

Ünlü Sanatçı Rasim Öztekin'den Kötü Haber! İlk Krizi Atlattı Ama...

Ünlü sinema oyuncusu Rasim Öztekin'den acı haber geldi... Sevilen usta oyuncu birden bire fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Rasim Öztekin mesajı geldi. Sanat camiasının usta isimlerinden olan oyuncu...

Ünü oyuncu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdikten sonra yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Başarılı oyuncu herkesi yasa boğdu.

Televizyon, sinema ve tiyatrodaki başarıları ile tanınan altmış iki yaşındaki oyuncu Rasim Öztekin'in hayatını kaybettiği öğrenildi. Rasim Öztekin, dün öğle saatlerinde kalp krizi geçirmişti. Oyuncu apar topar Beykoz Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Burada kalp krizini, atlatan oyuncu sonrasında İstanbul Doktor Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’ne sev edilmişti ancak burada yapılan müdahalelere rağmen Öztekin hayata gözlerini yumdu. Ünlü oyuncunun ölümü herkesi üzerken twitterda gündem oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir taziye mesajı yayınladı. Ünlü oyuncunun hayatını kaybettiğini duyuran Koca, resmi twitter hesabından bir mesaj yayınladı. Yaptığı paylaşımda Öztekin'in televizyonu olan her evde aileden biri olduğunu dile getiren Bakan Koca, başımız sağ olsun sözlerini kaydetti.

Geçtiğimiz yaz "kavuğu devreden" Rasim Öztekin hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir mesaj yayınladı. Önceki yaz Rasim Öztekin'in kavuğunu gururla Şevket Çoruh'a devrettiğini açıklayan İmamoğlu, ünlü oyuncuyu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Öztekin'in ailesine, tiyatro camiasına ve sevenlerine baş sağlığı diledi.

Ferhan Şensoy'dan Aldığı Kavuğu Şevket Çoruh'a Devretmişti

Ünlü oyuncu pek çok sinema filmine imza atmış, tiyatrodaki performansı ile gözleri doldurmuştu. Son projelerinden Seksenlerdeki rolü ile takdir edilen oyuncu geçtiğimiz yaz geleneksel tiyatromuzun ünlü bir simgesi olan "kavuğunu" ünlü oyuncu Şevket Çoruh'a devretmişti.

İlk olarak Orta oyuncu Hasan Efendi kendi kavuğunu öğrencilerinden olan İsmail Dümbüllü'ye devretmişti. Dümbüllü'nün Münir Özkul'a devrettiği kavuk sonradan da Ferhan Şensoy'a devredilmişti. Seneler sonra Ferhan Şensoy kavuğunu Rasim Öztekin'e devretti. Kavuğu en kısa süre kendisinde tutan Öztekin, dört yıl sonra, geçtiğimiz yaz Şensoy'dan aldığı kavuğunu Şevket Çoruh'a devrederken duygusal anlar yaşamıştı.