Ünlü seslendirme sanatçısı Bülent Yıldıran'dan üzen haber geldi. Oyuncunun sevenleri yasa boğuldu...

Ünlü seslendirme sanatçısı Bülent Yıldıran'dan üzen haber geldi. Oyuncunun sevenleri yasa boğuldu...

Ünlü seslendirme sanatçısı ve oyuncu Bülent Yıldıran'dan sevenlerini üzecek haber geldi. Taş Devri çizgi filminin Barney'sini seslendiren, hem seslendirme hem de tiyatro oyuncusu Bülent Yıldıran sevenlerini yasa boğdu.

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı olan henüz 64 yaşındaki Bülent Yıldıran hayatını kaybetti. Yıldıran'ın vefat haberini ise Oyuncular Sendikası verdi.

Ünlü seslendirme sanatçısı Bülent Yıldıran'ı çoğumuz sesinden tanıyorduk. Televizyonda Taş Devri çizgi filminde sevilen karakter Barney Moloztaş'a sesini veren Yıldıran'ı bazen de televizyonda görüyorduk. Sesinin etkileyici tonu herkesin dikkatini çekerken, pek çok tiyatro oyununda da oyunculuğu ile göz dolduran bir yeteneğe sahipti. Yıldıran, en son oyunu "Bir Valize Ne Sığar Ki?"de çevirim içi olarak yirmi bin kişi karşısında yeteneğini son kez sergilemişti.

Üzen haberi veren ise Oyuncular Sendikası oldu. Sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, üyeleri olan Bülent Yıldıran'ı kaybettiğimizi açıklayan sendika, çok üzgün olduğunu dile getirerek Yıldıran'ın ailesine sabır diledi. 

Sanat camiası yasa boğuldu

Haberin ardından sunucu, yazar ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan "Canımız Bülent abimiz gitti" diyerek acısını takipçileri ile paylaştı. 

Yetmiş üç yaşındaki ünlü oyuncu ve yazar Orhan Aydın da Yıldıran'ın ölümü karşısında ışığımız söndü, kalbimiz çok acıyor diyerek yas tuttu. Aydın, kardeşim diyerek seslendiği Bülent Yıldıran için "Sahneler sensiz, hayat sensiz kör, sağır, dilsiz." ifadelerini kullandı.

Seslendirme sanatçısı Harun Can da Yıldıran'ın vefat haberi ile yıkıldı. Herkese kahkahalar hatıra bırakan Yıldıran'ı kaybettiklerini dile getiren Can, Yıldıran için kendine has bir insan geçti bu dünyadan ifadelerini kullandı. Çok derin bir üzüntüde olduğunu dile getiren Harun Can, Yıldıran'a huzur diledi.