Uyarı! Domates ve Salatalık asla aynı salatada birlikte yenilmemeli bakın neye yol açar...

Uyarı! Domates ve Salatalık asla aynı salatada birlikte yenilmemeli bakın neye yol açar...

Domates ve salatalık kombini aslında bakın neler yapıyor. Çoban salata hiç göründüğü kadar masum değil. Bu hataya düşmeyin, sonucu hiç iyi değil. Salatalık ve domates aynı anda tüketilince sonuç çok kötü oluyor...

Çoban salatayı çok seviyor olabilirsiniz. Ekşi domates ile salatalığın bir araya gelmesi ile oluşan muazzam lezzet herkesin ağzını sulandırıyor. Ancak bu kombin çok tehlikeli çünkü domates ile salatalığın sindirim süreler birbirinden farklı. Bu da vücutta bir takım sorunlara yol açabiliyor.

Sadece domates ve salatalık değil, günlük hayatta kombinlediğimiz pek çok yiyecek maalesef vücudumuza zarar veriyor. Farklı indirim süreleri olan yiyecekler bir araya geldiği zaman mide asidini yükseltip reflüye, sindirimi yavaşlatmaya ya da şişkinliğe sebep olabiliyor. Bunun için bu kombinleri hayatınızdan çıkarın.

Meyveler sanıldığı kadar masum değil

Yazın en sevilen aktivitesi karpuz ve peyniri birlikte tüketmek. Hatta çoğu yaz sever, damaklarında peynir karpuz hasreti ile yaşıyor. Ancak kötü bir haberimiz var, karpuz aslına bakacak olursanız peynirle tüketildiğinde sadece şişkinlik yapıyor. Bunun yanında karpuzla beraber kavun yenmemeli. İki meyve birbiri için yaratılmış gibi tatlara sahip olsalar da bu iki meyve sadece tek başına tüketilmeli. Başka meyvelerle kombin yapmayın.

Ayrıca yemekten sonra da meyve yenmemeli. Ne kadar rutinimize bunu da alıştırmış olsak da aslında çok yanlış bir davranış. Çünkü meyveler aslında sindirimi çok uzun süren gıdalardır. Bu nedenle sindirim sisteminizi çok yorarsınız. Bunun yanında midenizde uzun süre asit salgılanacağı için reflüye yakalanmanız da pek şaşırtıcı olmaz.

Makarnadaki acı gerçek

Peynir ve makarna da harika bir kombinasyon. Birbirleri için yaratılmış gibiler adeta. Ancak makarnayı peynirle tüketmemek gerekiyor. makarnadaki nişastalar ile proteinler birbirlerinden farklı tüketme süresine sahipler. Bu nedenle sindirim problemleri yaşamak çok olası. Siz yine iyisi mi makarnayı yine salçalı yapın, çünkü aynı şey et ve makarna için de geçerli.

İlgili Haberler