Uzadıkça Uzayan Brexit Müzakerelerine Bir de Kovid-19 Arası Verildi

Uzadıkça Uzayan Brexit Müzakerelerine Bir de Kovid-19 Arası Verildi

AB Brexit Başmüzakerecisi Barnier'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AB ile İngiltere arasındaki Brexit görüşmelerinde yer alan bir müzakerecide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesi nedeniyle verildiğini duyurdu.

AB Brexit Başmüzakerecisi Barnier'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasındaki Brexit görüşmelerinde yer alan bir müzakerecide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesi nedeniyle verildiğini duyurdu.

AB Brexit Başmüzakerecisi Barnier, "Ekibimdeki müzakerecilerden birinin Kovid-19 testi pozitif çıktı. İngiltere'nin Brexit Müzakerecisi David Frost ile bizim seviyemizdeki müzakereleri kısa bir süre askıya almaya karar verdik." ifadesini kullandı.

İngiltere'nin Brexit Müzakerecisi David Frost, konuya ilişkin sosyal medya hesabından, "Durum hakkında Michel Barnier ile yakın temas halindeyim. Öncelikli olan ekiplerimizin sağlığıdır. Acil yardım ve destekleri için AB Komisyonuna teşekkür ederim." paylaşımında bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı