'Uzaklarda Arama' filmi izleyici karşısında

'Uzaklarda Arama' filmi izleyici karşısında

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray yıllar sonra kamera arkasına geçti. Yönetmen koltuğuna oturan Türkan Şoray'ın filmi 'Uzaklarda Arama' 27 Kasım'da vizyona girdi.

Türkan Şoray, 1972'de 'Dönüş'le yönetmenliğe adım atmıştı. Kamera arkasına en son 1981'de geçen 'Sultan', 'Uzaklarda Arama'yla uzun yıllar sonra, yönettiği bir filmle seyirci karşısına çıktı. 


Türkan Şoray’ın yönettiği film, şehirden sürüldükleri kasabada istenmeyen bir pavyonda çalışan sekiz genç kadının, aşkları, dramları ve başlarından geçen komik olayları beyazperdeye aktarıyor.


Yağmur Ünal, Ekin Türkmen, Sevda Erginci, Mehtap Bayrı, Elif Atakan, Pınar Göktaş, Esra Ergün ve Aslı Samat’ın şarkıcıyı canlandırdıkları pavyonun sahibi rolündeki oyuncu ise Mustafa Uğurlu.


Suna Selen, Eşref Kolçak ve Tanem Sivar’ın konuk oyuncu olarak kamera karşısına geçtiği filmin kadrosunda ayrıca şu isimler var:


Fırat Tanış, Goncagül Sunar, Fatih Al, Sema Keçik, Turgay Aydın, Doğa Konakoğlu, Serkan Şenalp ve Kaan Urgancıoğlu.


Filmin yapımcısı Yağmur Ünal’ın çocukluk arkadaşı Tanem Sivar, filmde dünyaevine giren köylü güzeli rolünde.
Yönetmen: Türkan Şoray


Oyuncular: Mustafa Uğurlu, Fırat Tanış, Mehtap Bayri, Ekin Türkmen, Kaan Urgancıoğlu, Yağmur Ünal, Goncagül Sunar, Aslı Samat, Esra Ergün, Elif Atakan
Yapım: 2015, Türkiye
Süre: 117 dakika 

İHA