Uzmanlar uyardı. Koronavirüste pek bahsedilmeyen bir belirti çıktı. Mutlaka önemsemelisiniz..

Uzmanlar uyardı. Koronavirüste pek bahsedilmeyen bir belirti çıktı. Mutlaka önemsemelisiniz..

Koronavirüsün az bilinen belirtileri neler?

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında yaşanan artışlar durdurulamıyor. Her gün evinden çıkıp işe gitmek zorunda olan milyonlarca insan yeterli önlem lınmadığı için hem kendi hem de çevresindeki insanların hayatını riske atıyor. Tam kapanma olmadan kontrol altına alınması zor gözüken salgında özellikle üç büyük şehrimiz olan İstanbul- Ankara ve İzmir'de işler çığrından çıkmış durumda. 

Koronavirüs bilindiği üzere herkeste farklı belirtiler gösterebiliyor. Kimi insan çok ağır atlatırken kimisinde hiç belirti olmuyor. Genel tabloya bakıldığında ise bu hastalığın elbette belli belirtileri mevcut. Peki o belirtiler neler?


KORONA VİRÜS BELİRTİLERİ 

Koronavirüsün ortaya ilk çıktığı günden bu yana yaygın olarak gösterdiği belirtiler; ateş, kuru öksürük ve yorgunluk olarak görülüyor. Özellikle son günlerde yaşanan korona virüs vakalarında baş ağrısı ve tat-koku kaybı da gözlemleniyor. Daha seyrek görülen belirtiler ise, ağrı ve sızı, boğaz ağrısı, ishal, konjunktivit, ciltte dökündü görülebiliyor.Ciddi semptomlar arasında ise solunum güçlüğü ve nefes darlığı, göğüs ağrısı veya göğüste baskı, konuşma veya hareket kaybı gözlemlenebiliyor.


VİRÜS KAÇ GÜN İÇERİSİNDE BELİRTİ GÖSTERİYOR? 
Virüsle enfekte olan kişiler ortalama 5-6 gün içinde semptomları göstermeye başlıyor. Bazı kişilerde ise bu süre 14 günü bulabiliyor. Koronadan korunmanın yöntemi ise; sosyal mesafe kuralarına uymak ve maske takmak gerekiyor. Ellerinizi sık sık 20 saniye boyunca yıkamalısınız.

ULUSALPOST.COM - AKTİF LİNK VERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ..

İlgili Haberler