Uzmanlardan Duyuru; Şimdi İkinci El Araba Almanın Tam Zamanı! İşte Sebebi...

Uzmanlardan Duyuru; Şimdi İkinci El Araba Almanın Tam Zamanı! İşte Sebebi...

Uzmanlar ikinci el arabalarla ilgili olarak müjdeyi verdi. Şuan ikinci el otomobil satın almanın tam sırası! Uzmanlardan sevindiren açıklamalar geldi, araba sahibi olmak isteyenler müjdeli haberi aldı...

Otomobil sahibi olmak isteyenler için sevindirici bir haber verildi. Çok yüksek fiyatlı arabalarda piyasada satın alım olmadığı için ikinci ellerin büyük indirime girdiğini belirten uzmanlar, otomobil isteyenler için şimdi satın almanın tam sırası dedi.

Otomobil fiyatlarında virüs, döviz kuru ve ekonomik kriz gibi nedenlerle oluşan yüksek fiyatlar yerini indirimlere bıraktı. Hala bazı ülkelere oranla pahalı sayılabilecek olan otomobil fiyatlarında yine de ikinci el modellerde hatırı sayılır bir düşüş var. Uzmanların belirttiğine göre ise şuanda ikinci el otomobil almanın tam sırası çünkü ilerleyen zamanlarda fiyat eski haline dönecek...

Samsun İkinci El Otomobilciler Dernek Başkanı İbrahim Kınık ikinci el otomobillerle ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Son günlerde araba satışlarının neredeyse sıfıra vurduğunu açıklayan Kınık, iki aydır durumun bu vaziyette olduğunu dile getirdi. Kınık, galericilerin artık telefonlarının bile çalmadığını açıkladı ve bu durumun da galerilerde fiyatta düşürmeye gittiğine dikkat çekti. Kınık'ın aktardıklarına göre dövizdeki durum nedeniyle piyasa bir sür e durgunlaşacak çünkü yakın zamanda da ikinci el otomobilde büyük bir fiyat patlaması yaşanmıştı. İki ay öncesine kadar fiyatının 100 bin lira olan aracın ise şuanda 80 bin liraya kadar düştüğünü aktaran Kınık, bu fiyatların bir daha bu şekilde inmeyeceğini dile getirdi.

Yüzde yirmiye kadar indirim var

Kınık'ın belirttiğine göre orta sınıf otomobillerin fiyatlarında bu nedenle yüzde yirmiye kadar düşüş yaşandığı görüldü. Kınık bu fiyatların internet ortamına yansımadığını hatırlattı. Araç alan kişilerin zararına satış yapmak istemedikleri için bu şekilde bir tablonun ortaya çıktığını açıklayan Kınık, yaza doğru bu fiyatların artabileceğini açıkladı. Bu nedenle otomobil satın alma hayali olan vatandaşa seslenen İbrahim Kınık, araba almak için şuanda ikinci el araçların çok uygun olduğunu ve bundan daha iyi bir zamanın olmadığını sözlerine ekledi. 

Tarih de veren Kınık, Şubat ayından itibaren fiyatlarda bir yükselmeye gidilebileceğini hatırlatarak acele edilmesi gerektiğini dile getirdi.