Uzmanlardan Hayati Uyarı Domates Yerseniz Bu İlaçtan İçmemelisiniz İçtiğinizde...

Uzmanlardan Hayati Uyarı Domates Yerseniz Bu İlaçtan İçmemelisiniz İçtiğinizde...

Bazı yiyecekler bazı ilaçlarla birlikte tüketilmez. Herkesi ilgilendiren Önemli bir uyarı var. Yoksa siz de bu hatayı yapıyor musunuz?

Domates Yazın En sevilen yiyeceklerindendir. Domatesle ilgili daha önce hiç duymadığınız şaşırtan bir uyarı var:

Genelde Alkol içildiği zaman ilaç alınmaması gerektiğine dikkat çekilir. Ancak bazı yiyeceklerle ilaçları aynı anda tüketmek de alkol gibi sakıncalı olabiliyor. Bu yüzden bu uyarıyı öğrenip sizlerinde arkadaşlarınızla paylaşmanız yararlı olabilir.

Peki Ama hangi tür ilaçlarla domates birlikte yenilmez? İşte uzmanların vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yayınlanan o haber:

Domates içinde beta karoten bulunur.

Öte yandan A- C - E Vitamini yönünden zengin bir yiyecektir.

Ancak Domates bazı durumlarda zararlı olabiliyor...

İçeriğindeki A vitamini ve K vitamini hamile, kan sulandırıcı ilaç kullanan ve ameliyata girecek kişilerce dikkat edilmelidir. Bu durumlarda kesinlikle doktora danışılmalıdır.


Fazla Domates tüketimi, deri de kaşıntı ve hassas bünyelerde alerji yapabilir. Domates yendikten sonra bazı kişilerde ciltte döküntü, egzama, kızarıklık ve kabarma gibi cilt problemlerine neden olabilir.


Bilimsel olarak çekirdekli yapısı olan Domates sebze değil meyvedir. Meyve olduğundan içindeki şekerin kan şekerini arttırdığını unutmamak gerekir.

En Yeniler