Yemeden önce bu 5 yiyeceği kesinlikle yıkamayın!

Yemeden önce bu 5 yiyeceği kesinlikle yıkamayın!

Yemeden Önce Bazı yiyeceklerin yıkanmaması gerekiyor ancak hepimiz bu hatayı yapıyoruz! İşte yıkanmaması gereken yiyecekler

Pandemi nedeniyle bir hayli temiz olmaya başladı insanlar. Gereğinden fazla abartıldığı durumlar olabiliyor ne yazık ki. Paket yiyecekleri inanırmısınız kaynar suyla sileni bile gördüm.

Dizinin birinde inanılır gibi değil ama sebzeleri bulaşık detarjanıyla yıkıyordu :) Kadının biri. Neyse bütün bunların abartı olduğunu bilmelisiniz.

Şimdi sizlere kesinlikle yıkanmaması gereken yiyeceklerden bahsedeceğiz.

Eğer sizlerde bu yiyecekleri yıkıyorsanız bu hatadan mutlaka vazgeçmelisiniz! İşte herkesin bilmesi gereken o çok önemli.

Besinlerinizin besin değerini yok etmemek için bu bilgilerden yararlanın ve arkadaşlarınızı mutlaka bilgilendirin

1. Yumurta

Çoğu kişi yumurtayı pişirmeden önce yıkamanın daha sağlıklı olduğu düşünür ama bilmedikleri bir şey var:

 

Bakteriler tarafından kontaminasyona ( yabancı madde etkisiyle kirlenme veya saflığını kaybetme) uğramamaları için yumurtalara çözel bir madde konulur. Yıkadığınızda ise bu koruma ortadan kalkar.

2. Tavuk

Tavuk, en kolay besin zehirlenmesine neden olan bir gıda. Tüketirden oldukça dikkatli olmakta fayda var. Tavukta yer alan bakteriler sağlığımızı tehdit edebilir nitelikte.

Tifo, paratifo ve gıda zehirlenmesine neden olan salmonella bakterisi, tavuğun yıkanmasıyla elinize yayılır. Bu süreçte tavuğu kesinlikle yıkamayın ve ürünü en kısa sürede pişirin. Tavuğu uzun bir süre beletmek de oldukça tehlikeli...

3. Kırmızı et

Tavuk gibi kırmızı ette de aynı durum söz konusu...

4. Makarna

Makarnayı yıkadığınız taktirde içinde nişastayı akıtmış oluyorsunuz ve bu da makarna sosunun az emilmesine neden oluyor. Yıkamak isterseniz de pişirdikten sonra bunu gerçekleştirin.

5. Mantar

Suyu çok fazla emdiği için makarnayı yıkamak da sakıncalı. Yıkadığınız zaman elastikiyetini kaybederler.

Evet Kesinlikle yıkanmaması gereken yiyeceklerin listesi bu şekilde! Ancak buna rağmen ısrarla bu hatayı yapanlar var! Uzmanların bu önemli uyarısını dikkate almanızda yarar var.

Eğer Sizlerde bu yiyecekleri yıkayanlardansanız derhal vazgeçmelisiniz..