Uzun süre tok tutuyor zayıflamak isteyenler için en etkili seçenek bu yiyecekler..

Uzun süre tok tutuyor zayıflamak isteyenler için en etkili seçenek bu yiyecekler..

Kilo vermek istiyorsanız bu yiyecekleri mutlaka sofranızda bulundurmalısınız hem uzun süre sizi tok tutacak hem daha sağlıklı olacaksınız...

Kilo vermek isteyen ancak bir türlü başaramayanlar için mükemmel bir yiyecek listesi var. Bu yiyecekleri sofranızda bulundurun

Sizi hem uzun süre tok tutacak hem de kolaylıkla zayıflamanızı sağlayacak. Bir çok uzman önerisiyle hazırlanan bu listeyi mutlaka vazgeçilmeziniz yapmalısınız. İşte tok tutan ve zayıflamaya yardımcı olan o besinler

1. Greyfurt:

Metabolizmayı hızlandırır ve sizi daha uzun süre tok tutar.

2. Avokado:

Metabolizma hızlandırıcı etkisinin dışında, yaraları hızlı iyileştirmek, kötü kolestrolu düşürmek, kalp krizini önlemeye yardımcı olmak ve saçları güzelleştirmek gibi etkileri de mevcut.

3. Öğütülmemiş (tam) tahıl:

Uzun sürede sindirildiği için siz de uzun süre tok kalırsınız.

4. Baharatlar:

Bütün baharatların daha hızlı kalori yakma gibi bir özelliği var. Fazla kalorili değiller ve yemeklerinize bolca lezzet katabilirler.

5. Chia Çekirdeği:

Yağ yakıcı hormon olan glukagonu artırır, içindeki yoğun protein, lif ve Omega-3 ile daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

6. Brezilya Cevizi:

Tiroid hormonunu aktive ederek metabolizmayı hızlandırmanın yanında hem bağışıklık sistemini güçlendirir hem de selülitle savaşır.

7. Kereviz:

Bu sebzeyi yerken yaktığınız kalori miktarı ondan aldığınızdan çoktur. Kerevizin büyük bir kısmı sudur.

8. Omega-3:

Metabolizma düzenleyicidir. Yağın ne kadar hızlı yakıldığını düzenler. Vücudumuzda üretilemediğinden ya balık yiyerek ya da Omega-3 vitamin hapları alarak yararlanabiliriz.

9. Kahve:

Biraz kafeinden kime zarar gelmiş? Kafein kalp atışını hızlandırarak, kana daha çok oksijen girmesini bu yolla da daha çok kalori yakılmasını sağlar. Ekleyeceğiniz az bir şeker veya krema bu etkiyi engelleyeceğinden tarçın gibi bir alternatif deneyebilirsiniz.

10. Yeşil çay:

Bolca antioksidanla dolu bu çay, metabolizmanızın çok hızlı çalışmasını sağlar.

Evde turşu kurmak veya dışardan hazır turşu alıp tüketmek Türk mutfağının geleneksel öğelerinden biri.

Son yıllarda hayvanlar üzerinde yapılan bazı araştırmalar turşu suyu içinde bulunan “asetik asit“in vücutta yağ birikimini bastırdığı ve metabolizmayı hızlandırdığı yönünde sonuçlara sahip.

Ancak bu asit aynı zamanda reflüsü olanların belirtilerini arttırıcı etki de gösteriyor. Ayrıca sodyum bakımından zengin olan turşu suyu yüksek tansiyonu olan hastalara tavsiye edilmiyor. Fazla sodyumun bir diğer etkisi de vücudun aşırı su tutması.

KİLO VERMENİZİ SAĞLAYACAK BAZI İÇECEKLER İSE ŞU ŞEKİLDEDİR:

Maden suyu ve domates suyu: Taze hazırlanmış domates suyu, biraz limon ve maden suyu ile karıştırılabilirsiniz.

Köpüklü elmalı limonata: Taze sıkılmış elma suyu, biraz limon suyu, taze nane veya fesleğen maden suyu ile karıştırılabilir.Diğer sayfaya geçin

Şeftali püresi ve madensuyu: Yalancı Bellini gibi düşünebilirsiniz. Bol buz ve biraz limon suyu da yakışacaktır.

Ek olarak bu karışımları da uygulayabilirsiniz

ULUSALPOST.COM