Uzun süredir geçirgen bağırsak sendromu hastalığı ile mücadele eden Neslihan Atagül'e uyarı! Bu hastalık yüzünden çocuğum olmuyor...

Uzun süredir geçirgen bağırsak sendromu hastalığı ile mücadele eden Neslihan Atagül'e uyarı! Bu hastalık yüzünden çocuğum olmuyor...

Uzun süredir geçirgen bağırsak sendromu ile mücadele eden Neslihan Atagül, yaptığı açıklama ile hayranlarına seslendi.

Uzun süredir ciddi bir rahatsızlık olan ve bununla mücadele eden oyuncu Neslihan Atagül, sağlık durumu hakkında hayranlarına bilgi vermek için kamera karşısına geçti.

2 senedir rol aldığı Sefirin Kızı isimli diziden hastalığı yüzünden geçtiğimiz haftalarda ayrılmak zorunda kalan Atagül'ün sağlık durumu ile ilgili çok şey söylenince o da sevenlerini merakta bırakmamak için kameralar karşısına geçerek bir açıklama yaptı. Atagül'ün açıklamasının ardından bir açıklama da şarkıcı Tuğba Özerk'den geldi. Özerk, Neslihan Atagül ve Kadir doğulu gibi geçirgen bağırsak sendromu hastalığını uzun zamandır çektiğiğni söyleyerek duygularını paylaştı.

Dinlenmeye İhtiyacım Var

Uzun yıllardır geçirgen bağırsak sendromu hastalığı ile mücadele eden Neslihan Atagül, yaşadığı ciddi kilo kaybı ve hastalığın müsaade etmemesi nedeniyle 2 yıldır rol aldığı Sefirin Kızı isimli diziden ayrılmak zorunda kalmıştı. 

Eşi Kadir Doğulu'da da aynı hastalığın olduğu ve karı koca bu hastalıkla uzun zamandır mücadele ettikleri biliniyordu. Hakkında çıkan çok kilo verdi şimdi ne olacak haberlerinin ardından kameralar karşısına geçip sevenleri ile son durumunu paylaşan Atagül; 

Bana attığınız destek mesajları, iyi dilekler ve yanımda olduğunuz için binlerce kez teşekkür ederim beni yalnız bırakmadınız cümleleri ile başladığı konuşmasında sağlık durumunun iyiye gittiğini ve dinlenmeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Sorunlarının tam olarak geçmediğini hâlâ biraz devam ettiğini belirten genç oyuncu bu yüzden dinlenmem gerekiyor demişti.

Yıllardır Çocuğum Olmuyor

Atagül'ün bu açıklamalarının ardından bir video çekerek genç oyuncuya destek mesajı veren şarkıcı Tuba Özerk, 12 yıldır bu rahatsızlığı çektiğini anlattı.

Yıllardır bu hastalıkla mücadele ediyorum diyen Özerk, bu hastalığın çok yaygın olduğunu ifade etti. Yeri geldi konsere gidemedim, acılar içinde hastanelere döndüm ve işlerim iptal oldu. Bu hastalık yüzünden işimden oldum diyen Özerk, şu an tedavi süreci devam eden Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu'ya bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız sakın tedavi bitmeden denemeyin dedi.

Bu hastalığın en kötü tarafının kadın yumurta sayısının düşürmesi olduğunu belirten Şarkıcı Tuba Özerk, bu hastalık yüzünden çocuk sahibi olamadım. Çok çektim, çok ağladım. İnşallah bundan sonraki teknoloji müsaade eder de ben de çocuk sahibi olurum, anne olmayı çok istiyorum, diyerek seslendi.