• BIST 103.186
  • Altın 228,026
  • Dolar 5,3221
  • Euro 6,0347
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 16 °C

Vajinismus

Vajinismus
Günümüzde pek çok kadın çeşitli nedenlerden ötürü vajinismus problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Öncelikle bilmeyenler için vajinismus nedir sorusunun yanıtını verelim.

Vajinismus nedir? 
Vajinal kasların istem dışı olarak kasılması sebebi ile cinsel ilişkinin hiç olmaması ya da çok ağrılı şekilde gerçekleşmesini ifade eden patolojik bir belirtidir. Vajinismus bir erteleme hastalığı olarak da bilinmektedir. Çiftlerin nasıl olsa kendi kendine düzelir diye ötelediği ve zamana bıraktığı bir konudur. Ancak bu çok yanlış bir yaklaşım biçimidir. Çünkü erteledikçe sorun daha da içinden çıkılmaz bir hale bürünmektedir.


Vajinismus sorunu ile karşı karşıya kalan çiftlerde eşler genellikle her şey senin kafanda bitiyor diyerek sorunu çözmeye çalışmaktadır. Ancak asıl sorun bu sorunu yaşayan kadının kendi kendisine bunu çözememesidir. Bu yüzden ona söylenen bu sözün hiçbir faydası olmamaktadır.

Böyle bir sorun ile karşıya kalındığında profesyonel yardım alınması çok önemlidir ve bir o kadarda gereklidir. Eğer profesyonel destek alınmazsa ve sorunun çözümü ertelenmeye devam ederse her şey daha da kötüye doğru gidecektir. Zihinde oluşan başarısız olma düşüncesi iyice kanıksanıp çaresizlik psikolojisine dönüşecektir. Bu yüzden vajinismus sorunu yaşayan kadınların bir an önce destek alması gerekmektedir. Kesin çözüme ulaşmak varken kendi kendine geçmesini beklemek son derece yanlıştır.

Vajinismus probleminden kurtulup hayatınıza kaldığınız yerden huzurlu ve mutlu bir şekilde devam etmek sizin elinizde. Vajinismus sorunu ile yüzleşmeli ve ondan kaçmak yerine profesyonel destek alarak sorunu tamamen çözmelisiniz. Profesyonel destek alınması halinde kesin çözüm elde edilebilmektedir. 


Vajinismusun birçok nedeni olabilmektedir. Ergenlik döneminde yanlış cinsel bilgilendirme yüzünden oluşan korkular en büyük sebeplerinden birisidir.  Doktorların ve jinekologların hatalı tutum sergilemelerinden kaynaklıda bu durum oluşabilmektedir. Kızlık zarı ile olan sorunlarda vajinismus’un ortaya çıkmasındaki sebeplerdendir.


Vajinismus tedavisinde en önemli etken hastanın tedavi olmak için atmış olduğu ilk adımdır. Çünkü vajinismus tedavisi olmaya karar vermek tedavinin yarısı demektir. Ancak maalesef pek çok kadın vajinismus tedavisini ertelemeye devam etmektedir. Utandığı için tedaviye başlayamamakta ve boş yere kendini hırpalamaya devam etmektedir. Bu sorun için kimsenin kendilerine yardım edemeyeceğini düşünen kadınların sayısıda azımsanmayacak kadar fazladır. Halbuki vajinismus sorunundan kurtulmak için sorunlarını paylaşmaları ve destek almaları çok önemlidir. Vajinismus tedavisine başlarken atılan ilk adımlardan birisi jinekolog  doktor tarafından yapılacak değerlendirmedir. Modern tedavi yöntemleri ile vajinismus sorunun tedavisi ele alınacaktır.


Vajinismus tedavisi modern tıp sayesinde kesin çözümlere ulaştırılabilmektedir. Vajinismus sorunu yaşıyorsanız sizde moder tıptan faydalanabilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Vajinismus nedir, vajinismus tedavisi ve daha fazlası için http://www.vajinismusmerkezi.com isimli siteyi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Bu harika site aracılığı ile vajinismus hakkındaki her şeyi detaylı bir şekilde öğrenebilir ve sorunlarınıza etkili ve kalıcı çözümler bulmaya başlayabilirsiniz. Vajinismus sorunu yaşıyorsanız lütfen daha fazla geç kalmayın ve profesyonel yardım alarak bu sorundan tamamen kurtulma yolunu seçin. 

www.vajinismusmerkezi.com

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim