Vakıfbank'tan emeklilere müjde! Karşılıksız 750 TL verilecek

Vakıfbank'tan emeklilere müjde! Karşılıksız 750 TL verilecek

Kamu bankası olan Vakıfbank büyük müjdeyi emeklilere duyurdu. Hemen başvuru yapanlara anında yedi yüz elli lira verecek. Emekliler yaşadı, Vakıfbank resmen muslukları açtı, karşılıksız yedi yüz elli lira dağıtıyor...

Vakıfbank emeklilere müjdeyi verdi. Emeklilik maaşını üç sene boyunca Vakıfbank'tan alacağı taahhüte imza atan emeklilere yedi yüz elli Türk Lirasına kadar ödeme yapacağını duyurdu. 

Milyonlarca emekli bu haberi bekliyordu. 2021 senesinde bankalar emekli maaşlarını dağıtmak için promosyonlarda adeta birbirleriyle yarıştı. Vakıfbank da bu bankalarına arasında yerini aldı. Vakıfbank, promosyon ödemelerinde iki bin beş yüz lira ve üzeri maaş alan emeklilere karşılıksız yedi yüz elli lira verecek. 

Promosyon ödemeleri için başvuru yapmak ise çok kolay. Emekli en yakınındaki herhangi bir Vakıfbank şubesinde müracaat ederek bankacıların yardımı ile emekli maaşını taşıyabilir ve nasıl bir süreç izleneceğini öğrenebilir. Ancak şubeye gitmek istemeyen emekliler de yurt içindeki tüm Vakıf Bank Bankamatikleri üzerinden ya da telefonlara yüklenebilen VakıfBank mobil bankacılık uygulaması üzerinden de işlemlerini gerçekleştirebilirler. Sonrasında ne kadarlık bir promosyon alabiliyorlarsa hesaplarına yatacaktır.

Hangi maaşa ne kadar promosyon?

Emekli maaşını bin beş yüz liradan az alan kişiler üç sene boyunca Vakıf Bank'tan alacağına söz verdiği halde toplamda beş yüz lira kadar ödeme alabiliyor Ancak miktar bin beş yüz lira veya iki bin dört yüz doksan dokuz lira doksan dokuz kuruşa kadar ise o zaman üç yıl için toplamda altı yüz yirmi beş lira promosyon ödemesi alabiliyor.

Yedi yüz elli lira alabilecek olan emekliler ise maaşları eper iki bin beş yüz lira ve üzerinde olanlar. Üç yıl içerisinde bu ödemeler peşin ve nakdi olarak yapılabilecek.

Şartları ne?

Promosyon ödemesi alabilmek için gerekli olan koşullar ise maaşın Vakıfbank üzerinden alınacak olduğunun garantisi. Yani üç senelik bir sözleşmeye imza atmak gerekiyor. Burada en önemli nokta sözleşme maddelerini kabul etmek. Ancak eğer üç senelik sürede imzalanan gelirden fazla bir emekli maaşı almaya başlanırsa o zaman sonrasına ilave herhangi bir ödeme yapılmayacak. Yani maaşı 1400 TL olan bir emekli toplamda 500 TL kadar ödeme aldıysa, maaşı 1600 lira olduğunda 625 lira için ekstra bir 125 TL ödenmeyecek.