• BIST 93.616
  • Altın 208,990
  • Dolar 5,3413
  • Euro 6,0898
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 12 °C

Vali Pekmez Sarıyahşi İlçesini Ziyaret Etti

Vali Pekmez Sarıyahşi İlçesini Ziyaret Etti
Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Sarıyahşi ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Sarıyahşi ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Pekmez, beraberinde Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, Sağlık İl Müdürü Mahmut Arık ve İl Müftüsü Cemalettin Bal ile Sarıyahşi İlçesini ziyaret etti.

İlçe Kaymakamı Yıldız Büyüker, Belediye Başkanı Fatih Ünsal, İl Genel Meclis Üyeleri Deniz Acar, Günay Eraslan ve ilçe protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Pekmez İlçe Kaymakamı Yıldız Büyüker'den brifing aldı.

Kamu kurumları müdürlerinden ilçedeki yatırımları, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi alan Vali Pekmez, Sarıyahşi'nin Abalı üzerinden E-90 karayoluna 14 km bağlantı yolunun etüt çalışmalarının başladığını, projesi yapılarak ihaleye çıkılacak yolun tamamlanmasıyla Sarıyahşi'nin ulaşımda beklediği yatırımın gerçekleşeceğini söyledi. Yolun tamamlanmasıyla ulaşımda sirkülasyonun artacağını belirten Vali Pekmez, Hirfanlı Barajı, termal su kaynakları tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde ilçenin potansiyelinin harekete geçeceğini belirtti. Beraberindeki heyet ile Sarıyahşi ilçesi esnaflarını ziyaret ederek selamlaşan Vali Pekmez esnaflara hayırlı işler dileğinde bulundu. İlçe belediye başkanlığını ziyaret eden Vali Pekmez, Belediye Başkanı Fatih Ünsal'dan yürütülen hizmetlerle ilgili bilgi aldı. Vali Pekmez daha sonra Hirfanlı Barajı yanında bulunan Sarıyahşi Belediyesi Sosyal Tesislerinde köy muhtarlarının katılımıyla toplantı düzenledi. Muhtarlarla tanışan Vali Pekmez, Bekdik, Boğazköy, Demirciobası, Sipahiler, Yaylak ve Yenitorunobası köylerinin sorunlarını dinleyerek muhtarlardan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Köylerde önemli bir eksikliklerinin bulunmadığını ifade eden muhtarlar Vali Pekmez'in ziyareti ve kendilerinin davet edilerek sorunlarının dinlenmesinden duydukları memnuniyeti belirtip Vali Pekmez'e teşekkür etti.

Vali Pekmez Sarıyahşi İlçesini Ziyaret Etti

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı