• BIST 102.715
  • Altın 223,931
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 11 °C

Vali Yavuz’dan Malazgirt’e Ziyaret

Vali Yavuz’dan Malazgirt’e Ziyaret
Muş Valisi Seddar Yavuz, herhangi bir kurumda var olan başarısızlığın öncelikle kurumun başındaki kişinin, sonra da tüm ekibin başarısızlığı olduğunu...

Muş Valisi Seddar Yavuz, herhangi bir kurumda var olan başarısızlığın öncelikle kurumun başındaki kişinin, sonra da tüm ekibin başarısızlığı olduğunu söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak için Malazgirt ilçesinde bulunan Vali Seddar Yavuz; muhtar, din görevlileri, öğretmenler ve kamu kurum yöneticileriyle bir araya geldi. İlk olarak muhtarlarla bir toplantı yapan Vali Seddar Yavuz, muhtarların yaptıkları görevle devleti temsil ettiğini belirtti. Muhtarların bu görev bilinciyle hareket etmesi gerektiğini altını çizen Vali Yavuz, vali olarak bu görev bilinciyle görev yapacaklarına inandığını ve muhtarlara güvendiğini kaydetti.

Daha sonra din görevlileriyle de bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, Kur'an-ı Kerim'in her zaman rehber olduğunu ifade ederek, "Kıymetli din adamlarımız, biraz önce toplantının açılışında değerli hocamız bizlere Kur'an tilavetiyle çok güzel bir hediye sundu. Sayın İl Müftümüzden Kur'an'ın tecvid kurallarına uygun bir şekilde okunması için bir çalışma yapmasını istemiştim. Kur'an-ı güzel okumanın yanında manasını bilerek hayatımıza uygulamamız büyük önem arz etmektedir. Her zaman rehberimizin Kur'an ve Peygamber Efendimizin sünneti olması gerektiğini vurguluyorum" dedi.

Kur'an ve peygamber dışında rehberler aranması veya aklın kiraya verilmesi durumunda 15 Temmuz'ların yaşanacağını dile getiren Yavuz, şöyle konuştu:

"Bizler Kur'an ve peygamber dışında rehberler ararsak veya aklımızı kiraya verirsek neler olabileceğini 15 Temmuz'da yaşadık. Allah ne diyor? Peygamber ne diyor? Yerine o öyle dedi, bu böyle dedi diyerek bizleri tefrikaya düşürdüler. DAEŞ gibi bir belayı da bu ümmetin başına sardılar. Onun için siz değerli din adamlarına büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Sizler tebliğ makamındasınız, o nedenle doğruları aktarmak için daha çok gayret göstermeniz gerekmektedir. Bu gayreti göstereceğinizden hiç şüphem yok."

Son olarak da öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Yavuz, başarının önemine dikkat çekti. Vali Yavuz, "Genelde bürokraside; kurum başarılı olursa tepedekiler, başarısız olursa astlar yapar anlayışı yaygındır. Bu tipik aciz yönetici tiplemesinin savunma mekanizması olarak çok sıkça başvurduğu yöntemlerden biridir. Oysa eğer herhangi bir kurumda bir başarısızlık varsa, bu öncelikle kurumun başındaki kişinin, sonra tüm ekibin başarısızlığıdır. Şimdi sizlerden öncelikli olarak bu konuya özel bir hassasiyet göstermenizi istiyorum. Başka türlü başarıyı yakalamak mümkün değildir. Çünkü biz bu ilde yatırım ve hizmetleri siz kamu yönetici çalışanları ve idarecilerimizle yapıyoruz. Eğer bu şehirde hizmet ve yatırımlarımızı vatandaşlarımızın istedikleri doğrultuda yapamıyorsak, hep beraber başarısız olduk demektir. Yöneticilerimizden başarı ve başarısızlıkları paylaşmasını ve birlikte çalıştığı arkadaşlarını onure etmesini istiyorum. Burada yaş ortalaması çok genç olan ve farklı memleketlerden gelen öğretmenlerimiz var. Bunun bizler için bir şans olduğunu düşünüyorum. Okul müdürlerimiz bu arkadaşlarımızla ne kadar iyi diyalog kurup, iletişimlerini geliştirirse, gerek kurumun gerekse genç öğretmenlerimizin performansı o denli yüksek olur. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum" diye konuştu.

Vali Yavuz’dan Malazgirt’e Ziyaret

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim