• BIST 101.849
  • Altın 259,118
  • Dolar 5,6360
  • Euro 6,3235
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 30 °C

Vali’den Balıkesir’e Yatırım Çağrısı

Vali’den Balıkesir’e Yatırım Çağrısı
Balıkesir'de çeşitli fabrikaları inceleyen Vali Ersin Yazıcı, iş adamlarına çağrıda bulunarak, "Gelin Balıkesir'e yatırım yapın, Balıkesir olarak...

Balıkesir'de çeşitli fabrikaları inceleyen Vali Ersin Yazıcı, iş adamlarına çağrıda bulunarak, "Gelin Balıkesir'e yatırım yapın, Balıkesir olarak sizlere her türlü desteği sağlayalım" dedi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı beraberinde Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ile birlikte Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Bandırma ve Gönen'de yer alan bazı fabrikaları ziyaret ettiler.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ile birlikte Bandırma Organize Sanayi ve Gönen Deri İhtisas ve Deri Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret etti. Yatırım yapan iş adamlarına mutlaka sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, "İlimize daha çok yatırım yapılması için Valilik olarak elimizden gelen gayreti gösterecek ve gereken desteği vereceğiz"dedi.

Özel sektörü Milli İstihdam Seferberliğine katkıda bulunmaya davet eden Vali Yazıcı,"Balıkesir olarak, beraber olarak bu işi inşallah en iyi şekilde başaracağımıza inanıyorum. İş adamlarımızın da destekleri ile katkıları ile alacakları her artı işçi ile burada bir nebze olsun hem ülkemizin gelişmesine, büyümesine, ekonomimizin ilerlemesine katkı sağlayacağız. Ülke ekonomisini güçlendirmek ve üreten ülke olmak için istihdamın artırılması noktasında işverenler ile kurumlarımızın üzerine düşenleri paylaşarak ortak yol haritası belirlemek için sahadayız. Devletimizin sağladığı bu desteklemeler sayesinde iş insanlarımız daha fazla istihdam sağlayacak, vatandaşlarımız iş sahibi olacak. Hem ilimizdeki işsizliğe, oradaki insanlara iş ve aş verme mutluluğuna kavuşacağız hem de kendi ekonomik girdimize katkı sağlayacağız. Seferberliğin dalga dalga tüm Balıkesir'e yayılacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Ziyaretlerde fabrikaları gezerek üretimleri, istihdamları, ihracatları ve üretim koşulları ile ilgili yönetici ve çalışanlardan bilgiler alan Vali Yazıcı, Balıkesir'in ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan işletme sahiplerine teşekkür ederek her zaman sanayicilerin yanlarında olacaklarını ifade etti.

Balıkesir'de hizmet veren tüm işletme ve fabrikaları zaman zaman ziyaret ederek, gerekli desteği verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, "Amacımız, işsiz olan kardeşlerimizin birer iş sahibi olmaları, meslek edinmeleri ve dolayısıyla elde edecekleri gelirle aile bütçelerine destek olmalarını sağlamaktır. Buralara yapılacak yatırımlar sayesinde insanlarımız işsiz kalmayacaktır. Bu nedenle tüm iş adamlarına bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Gelin Balıkesir'e yatırım yapın, Balıkesir olarak sizlere her türlü desteği sağlayalım. Bugün ziyaret ettiğimiz işletmeler ise Milli İstihdam Seferberliğine en iyi şekilde katkıda bulunacaklarını ifade ettiler" dedi.

İş adamları ve işverenler de, üzerilerine düşen taahhüttü yerine getireceklerini ve artı istihdama her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Vali’den Balıkesir’e Yatırım Çağrısı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim