Ve Erken Seçim İçin İlk Adım Atıldı! Hemen Ardından Kılıçdaroğlu Talimatı verdi

Ve Erken Seçim İçin İlk Adım Atıldı! Hemen Ardından Kılıçdaroğlu Talimatı verdi

Seçimler hakkında uzun süredir bir erken tarihe çekilme olasılığı tartışılıyor. Konu ile alakalı olarak CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu önemli bir talimatta bulundu. Konu ile alakalı farklı sesler yükselse de Kılıçdaroğlu...

Erken seçimle alakalı olarak her yerde farklı sesler yükseliyor ancak son dönemde, İstanbul Sözleşmesi'nin de kaldırılma kararının ardından iyice körüklenen tartışma ciddileşmeye başladı. Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurmaylara hazır olma talimatı verdiği öğrenildi.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberinde yer alan bilgiye göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sonbahar ya da kışa doğru erken seçim bekliyor. Olası erken seçim için de kurmayları toplayan Kılıçdaroğlu'nun hazır olun talimatını verdiği öğrenildi. 

"İstanbul Sözleşmesi için tüm yolları zorlayacağız"

Kılıçdaroğlu, bir yandan da İstanbul Sözleşmesi kararı hakkında konuştu. Cumhurbaşkanlığı kararı nedeniyle yürürlükten kaldırılan sözleşmenin fiilen hala yürürlükte olduğunu dile getirdi. Ancak Kılıçdaroğlu, sözleşmenin hukuki kazanımlarının geriye döndürülmemesi için tüm hukuki yolları deneyip zorlayacaklarını dile getirdi. Kılıçdaroğlu'nun belirttiğine göre sözleşmeden haberdar kadınların yüzde altmış beş ve yetmişi İstanbul Sözleşmesinin arkasında. 

CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun önümüzdeki günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni ziyaret edeceği de öğrenilenler arasında.

CHP'li Özel Hükümeti Erken Seçime Çağırdı

Diğer yandan  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de özel olarak yaptığı bir paylaşımla erken seçim için hükümete seslendi. Hodri meydan diyerek erken seçime hazırsanız gelin diyen Özel, kantara çıkalım, millet de kararını versin sözlerine yer verdi. Özgür Özel, yeni seçilecek parlamentonun da yeni anayasayı hazırlaması gerektiğini sözlerine ekledi. 

Hükümet Tarafı Erken Seçim Olmayacağını Dile Getiriyor

Ancak hükümet tarafından kararlılıkla bir erken seçim reddi yükseliyor. Son olarak AK Partili Grup Başkanvekili Cahit Özkan'den bir ret cevabı geldi. Başkanvekili Cahit Özkan, bir bahardan diğer bahara erken seçim arzusu olanların bunu dile getirdiklerini öne sürerek bunların boş çıkacağını açıkladı. Başkanvekili Cahit Özkan'ın açıklamasına göre seçimlerde herhangi bir öne çekme durumu söz konusu değil, yani tüm seçimler vaktinde yapılacak.