VENÜS RETRODAN MERKÜR RETROYA

Son günlerde bir çoğumuzun bitsin diye dualar ettiği Venüs retrosunu geride bırakacağımız gün geldi. Evet bu Venüs retrosu hepimizi zorladı. Venüs, Akrep burcunda gerek ilişkiler gerekse maddi açıdan zorladı. 15. Kasım öğleden sonra Venüs durağan (stationary) hareketine başlayacak. Durağan pozisyonuna geçecek. Bu süreçte iyilik yapın iyilik bulun.
Venüs Terazi burcunda tıslaya dursun 16. Kasım da Merkür Retro hareketine başlamak için durağan (stationary) harekete geçecek. Merkür yayda zararlı olduğu burçta tıslarken, Venüs yönetici olduğu Terazi burcunda tıslayacak.
Venüs durağan pozisyonundan çıktıktan sonra düz hareketine başlayacak. Maddi açıdan iyileşmelerinde beraberinde geleceği bu günlerde para piyasalarında hareketlenme görülmeye başlanacaktır. Sevgi ve aşk ilişkilerinde iyileşmeler başlayacaktır. Venüsün temsil ettiği alanlarda rahatlamalar yaşamaya başlayacaksınız.
Merkür ise durağan pozisyonundayken iletişim problemleri, düşüncelerinizi hayata yansıtmada problemler yaşamanıza neden olacak. Merkür Yay burcunda geri hareket edeceğini düşünecek olursak; bu dönemde önemli kararlar almamanız gerekiyor. Bu dönemde gerçeği algılamakta problemler yaşarsınız. Yaşadığınız olaylara geniş bir perspektiften bakamazsınız.
 Merkür Yay burcunda din, felsefe, yargı ve yasaları ön plana çıkarıyor. Bu konularda iç dünyanıza yönelirsiniz. Kendinizi analiz ederken yine kendinizle ilgili öz eleştiri yaparsınız. Merkür retrosu iç dünyanızdaki hassas noktaların farkında olma sürecidir. İnzivaya çekilme zamanıdır.
Bütünün hayrına olması dileğimle, sevgilerimle...

SİTESİ: https://karmastrologemel.blogspot.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/astrologemelacikel/
TWİTTER: https://twitter.com/emel_acikel
İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/karmaastrologemelacikel/

Önceki ve Sonraki Yazılar