VENÜS RETROSU BAŞLIYOR

5.Ekim.2018 saat 22:04 den itibaren Venüs Akrep burcunda S (durağan) konumunda hareketine başlayacak ve 6.Ekim.2018 saat 22:05 de Retro (Geri) hareketine başlamış olacak. 31.Ekim.2018 saat 22:42 de Terazi burcuna geçip geri hareketine burada devam edecek. 15.Kasım.2018 tarihinde Terazi burcunda S (durağan) konuma geçecek. 17.Kasım.2018 de Venüs Terazi burcunda düz hareketine başlayacak ve Venüs retrosu bitmiş olacak.

Venüs Akrep burcunu sevmez bu burçta zararlı pozisyondadır. Bu burcu sevmediği gibi Venüs kendi enerjisini yaymakta zorlanır. Geri hareketinde ise enerjisi daha da yavaşlar ve veremez. Gökyüzündeki bu olay bizleri hangi konularda etkileyecek?

Akrep burcu su elementine dahil bir burç olduğu için Venüs Retrosunda su ile ilgili sorunlar olacak. Şiddetli yağmurlar, sel ve taşkınlarda artma olacak.

Venüs geri giderken; çekingen, sosyal ortamlarda gerilmeye, karşı cinsin yanında kendinizi kötü hissetmeye, kendi değeriniz hakkında kuşku duymaya başlama ve güvensizliklere neden olur. Venüs Akrep burcunda zararlı olduğu için enerjisi de yıkıcı olacaktır.

Venüs 5. evde Retro hareketine başlayacak. Venüs 5. evde ilişki kuruş tarzınızı, uyumu, sevgi alıp vermekle ilgili konuları ve çocuklarla ilgili sorunlara sebebiyet verecektir. Ayrıca sanat, sosyal yaşam eğlence gibi konularda kısıtlamalar getirecek. Bir de estetikle ilgili sorunlar olacak, bu da demek oluyor ki estetik güzelliğimizle ilgili her hangi bir işlem yaptırmamalıyız. 

Venüs akrep burcunda geri hareketteyken cinsel suçlarda artma yaşanırken; özellikle çocuklara yapılacak cinsel istismarlar gündeme gelebilir. Bu dönemde maddi kayıplar, evliliklerde sorunlar görülecek. Dikkatli olunuz. Terazi burcuna geçiş yaptığında ise Venüsün sert enerjisi biraz olsun hafifleyecek. Maddi konularda aldatılmalara karşı temkinli olunuz.

SİTESİ: https://karmastrologemel.blogspot.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/astrologemelacikel/
TWİTTER: https://twitter.com/emel_acikel
İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/karmaastrologemelacikel/

Önceki ve Sonraki Yazılar