Vergi Borcu olanlar dikkat! Yapılandırma için son 3 gün

Vergi Borcu olanlar dikkat! Yapılandırma için son 3 gün

Devlete vergi borcu olan yurttaşların, borçlarını ödeyebilmeleri amacıyla uzatılan vergi borcu yapılandırma işlemleri için son 3 gün!

Vergi borcu olan ve  ödemelerde zorluk çeken yurttaşların borçlarını ödeyebilmesi amacıyla düzenlenen vergi borcu yapılandırma uygulaması 1 Ocak'tan, 1 Şubat tarihine ertelenmişti. Borcunu yapılandırmak isteyen yurttaşlar için son 3 gün!

Devlete (KYK, Vergi, Trafik cezası vb.) borcu olan tüm yurttaşların borçlarını ödeyebilmesi ve anaparanın daha faiz alarak daha fazla artmasını engellemek amacıyla başlatılan yapılandırma uygulamasında sona geliniyor.

Devlet tarafından daha önce de uygulamaya  koyulan ve milyonlarca yurttaşın faydalandığı bu yapılandırma uygulaması aslında 1 Ocak 2020 tarihi ile son buluyordu. Ancak yurttaşların o an için yapılandırma işlemini gerçekleştirememesi, haberinin olmaması ya da ödeme yapamayacak durumda olması sebebiyle yapılandırma  işlemleri 1 ay daha uzatılmıştı.

Devlete olan tüm borçlarınızı yapılandırabilmeniz amacıyla uzatılan sürede son 3 gün. 1 Şubat 2021 tarihine kadar borcunu yapılandırmayan yurttaşlar sonrasında başvuruda bulunamayacak..

Son Gün 1 Şubat

Devlete borcu olan tüm yurttaşların bu borçları ödeyebilmesi amacıyla alınan yapılandırma uygulaması kararında artık sona yaklaşılıyor. 

Vergi borcu, trafik cezası, KYK borcu ve benzeri hallerde devlete karşı borcu olan vatandaşların bu borcu kolay biçimde ödeyebilmesi amacıyla gerçekleştirilen yapılandırma uygulaması hakkında açıklama yapan yetkililer; yapılandırmada uzatma işleminin bir kez daha gerçekleştirilmeyeceğini belirttiler.

Yapılandırma için bağlı bulunduğunun vergi dairesine giderek başvuruda bulunmanız yeterli. Yapmanız gereken şey borcunuzu ne kadar sürede ödeyebileceğinizi beyan ederek taksitlendirmek olacaktır. Alında bu borç yapılandırma işlemini banka kredisi almak gibi düşünebilirsiniz. tek fark elinize para geçmiyor ancak belirlenen ay aralığında taksitlendirme yapılarak aylık ödemeniz gereken tutar belirleniyor. Borcun tamamını ödeyemeyecek durumda olan yurttaşlar için taksitlendirilerek ödeme kolaylığı sağlanıyor.

Yapılandırmaya Uymayana Faiz

Burada dikkat etmeniz gereken yapılandırma işlemini tamamladıktan sonra taksitlerinizi düzenli ve zamanında ödemeniz çünkü taahhüt ettiğiniz zamanda borcunuzu ödemezseniz bu kez yapılandırma işlemi sırasında silinen faizler ve gecikme faizi de eklenerek yeniden ve daha fazla bir borç yükü altına girmiş oluyorsunuz.