Virüs korkusu Arap Sabununu patlattı. Herkes Akın akın onun peşine düştü peki neden ne işe yarıyor?

Koronavirüs salgını sonrası doğal bitkilerin yanı sıra doğal temizlik ürünlerine de ilgi artmaya başladı.. Peki en çok satılan sabunlar neler?

Virüs korkusu Arap Sabununu patlattı. Herkes Akın akın onun peşine düştü peki neden ne işe yarıyor?
Yayınlanma Tarihi : 17 Aralık 2020 22:17

Koronavirüs salgını sonrası temizliğimize biraz daha önem verir olduk. Temizlik ürünlerinde en çok kullanılan ürünler ise karşımıza doğal ürünler olarak çıkıyor.

Büyükannelerimiz tarafından kullanılan Arap sabunu peki neden bu kadar en çok satılan ürün oldu?

Bu konuyla ilgili çarpıcı bir haber yayınlandı.

Bilindiği gibi son 1 yıldır Dünya çapında yayılan ve Türkiye’de de görülen corona virüs, temizlik ürünleri ve dezenfektan maddelere olan ilgiyi her geçen gün artırıyor. Bilim insanları ve halk sağlığı konusunda görev yapan Uzmanların özelikle sabun ile bol su ile el ve yüzün yıkanması gerektiğini vurgulamasının ardından doğal sabunlara ve kolonyaya ilgiyi her geçen gün artıyor. Güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük kentlerinden birisi olan  Mardin’in Artuklu ilçesinde sabun ve kolonya üreticisi olan Şehmus Özdener, corona virüs nedeniyle ihtiyaca cevap vermek için yoğun çaba sarf ettiklerini açıkladı.. 

ŞAŞIRTAN ÇIKIŞ "BITTIM SABUNUNUN DEZENFEKTAN ÖZELLİĞİ VAR" AÇIKLAMASI OLAY OLDU

Koronavirüs salgını sonrası Sabuna talebin çok olduğunu anlatan Özdener, “Bu günlerde aşırı talep var. Daha doğrusu bu corona virüs'ü sonrasında ciddi talep oluştu. Gelen müşterilerin birçoğu artık sabun almaya başladı derken ihtiyaca cevap verdiklerini açıkladı..

HANGİ SABUNLAR KORUYUCU ÖZELLİKTE?

Virüse karşı dezenfektan özelliği bulunan sabunları da açıklayan Özdener şunları kaydediyor... Bıttım, defne, badem, lavanta, arap sabunu, zeytinyağı sabunu, kekik sabunu gibi özellikle ve gribal enfeksiyonlara ve virüslere karşı etkileyici özelliği vardır” ifadelerini kullandı..

Ayrıca üretmiş oldukları sabunun doğal olduğu anlatan Özdener, bıttım sabunu hakkında da açıklamalarda bulundu. Özdener, “Bıttım sabunu temizleme gücünü daha çok artırmaktadır ve yan etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca bu  Sabunun yanında nergis, safran ve bıttım karışımından yaptığımız kolonya dezenfekte özeliği ile grip ve nezleye karşı etkilidir diyerek açıklamalarda bulundu. Bu karışımların Ellerdeki mikrobu öldürdüğünü ifade eden Özdener Vatandaşa özellikle sabun kullanmalarını tavsiye ediyorum. Faydasını göreceklerdir” uyarısında bulunuyor...