Vücudunuz önceden alarm veriyor. Toksin istilası olabilir. Peki nasıl kurtulacaksınız. İşte formülü

Vücudunuz önceden alarm veriyor. Toksin istilası olabilir. Peki nasıl kurtulacaksınız. İşte formülü

Dış kaynaklı aldığımız toksinler vücudumuzu olumsuz etkileyebiliyor. Toksinlere maruz kalmamak içinse...

Dışarıdan maruz kalınan toksinler hayatımızı olumsuz şekilde etkileyebiliyor. Öyle ki uyku düzenimizden, ruh halimize kadar her şeyi olumsuz yönetebiliyor. Bunun önlemini almak ve sağlımızı korumak elbette bizim elimizde.

Yediğimiz GDO'lu ürünlerden, yemek pişirdiğimiz tencereler hatta yiyecek sakladığımız kaplara kadar dikkatli olmamız gerekiyor. Medical Park Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Sedef Tamcı, son zamanlarda kendilerini sürekli yorgun, uykusuz ve depresif hisseden kişilerin, otoimmün hastalığı da varsa bunun nedenlerinden birinin dışarıdan maruz kalınan toksinler olabileceğini söyledi.

TEMİZLİKTE KULLANILAN KİMYASALLAR TEHLİKE SAÇIYOR

Tamcı, "Toksinler vücutta karaciğer aracılığıyla detoksifikasyon ile vücuttan atılır. Ancak metabolizmadaki bozulmalar, vitamin-mineral yetersizlikleri, alerjen gıdaların tüketilmesi, bağırsak florasında bozulmalar, bağırsak geçirgenliği gibi faktörler, detoksifikasyon metabolizmasında bozulmalara neden olur.

Özellikle son yıllarda ciddi anlamda artış gösteren otoimmün hastalıklarda dış toksinlerin etkisi yüksek. Sebze ve meyvelerde kullanılan tarım ilaçları, GDO içeren besinler oldukça toksin içermektedir.

Özellikle temizlikte çok fazla kullandığımız kimyasallar, plastikler, ağır metaller, yüksek ısıda pişirilen yemekler ve pişirmede kullanılan teflon, alüminyum kaplardan aldığımız toksinler otoimmün hastalıklara yakalanmamıza neden oluyor." diyen Tamcı,"sebze ve meyvelerin çok iyi bir şekilde yıkamaya özen göstermeliyiz.

Sebzeleri sadece suda yıkamak ya da sirkede bekletmek üzerindeki tarım ilacı kalıntılarını maalesef gidermez. Sebzelerin yıkama suyuna 1 çay kaşığı karbonat koymak tarım ilacı kalıntılarını gidermeye yardımcı olur." dedi

Ulusalpost.com - Aktif Link vermeden Alıntı yapılamaz..

İlgili Haberler