Vücuttaki Enfeksiyonu Yok Etmeye Sadece 1 bardağı yetiyor

Vücuttaki Enfeksiyonu Yok Etmeye Sadece 1 bardağı yetiyor

Enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı faydalı süper 5 besinden bahsedeceğiz şimdi sizlere. Gerçekten etkileriyle hayran bırakıyorlar

Vücudunuzdaki enfeksiyondan ve hastalıklardan korunmak için bazı harika bilgiler var.

Bu süper yiyecekler enfeksiyonları önlediği gibi aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiriyorlar.

Sağlığınız için her biri şifa deposu olan bu besinler herkesin mutfağa sofrasında bulundurması gereken besinlerden oluşuyor.

Bu bilgileri Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşarak onların bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

1 - ARI POLENİ: Her sabah aç karna 1 tatlı kaşığı arı poleni yutmak bağışıklık sistemini güçlü tutuyor. Arı poleni içerdiği yüksek doz B grubu vitaminlerinin yanında, hormon ve enzim yönünden de önemli.

2 - KARABİBER: Kırmızı, siyah ve yeşil renkli çeşitler aynı ağaçtan farklı zamanlarda toplanan ürünleri temsil ediyor. İçeriklerindeki aktif maddelerin miktarları farklı olduğu için, bunların karıştırılarak tüketilmesi gerekiyor.

3 - KEFİR: Kafkas halklarının uzun yaşam sırrı olan bu içeceğin hücre deneylerinde de olumlu sonuçlar verdiği belirtiliyor.

Kanada’daki Macdonald McGill Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, kefirin meme kanseri hücrelerinin üremesini engellediği, Kanada Moncton Üniversitesi’nde yapılan bir hayvan deneyindeyse kanserli dokudaki bağışıklık moleküllerini artırdığının ortaya çıktığı belirtiliyor.

4 - SOĞAN: Çiğ olarak tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

5 - YER ELMASI: Bu sebzenin pişirilerek veya çiğ olarak tüketilmesi gerekiyor. Bağırsaklardaki faydalı bakterileri besleyerek bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

İlgili Haberler