Vücuttaki toksinleri kesin olarak atmak için bu 4 tarif size göre 1 haftada etki ettiği söyleniyor

Vücutta biriken toksinlerden kurtulmak hiç zor değil. Şimdi vereceğimiz tarif sayesinde vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanız mümkün olacaktır. İşte Toksin atıcı tarifler

Vücuttaki toksinleri kesin olarak atmak için bu 4 tarif size göre 1 haftada etki ettiği söyleniyor
Yayınlanma Tarihi : 02 Şubat 2021 00:12

Genelde toksinler vücudumuzda biriktiğinde ilk başlarda tehlikeli olmasa bile zamanla tehlikeli hale gelebilirler. Bu yüzden vücuttaki toksinlerden kurtulmak için bazı tariflerimiz olacak. Sizlerde bu tariflerimizi uygulayarak vücudunuzdaki toksinlerden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. İşte Vücuttaki toksinleri atmaya yarayacak bilgiler.

      TOKSİNLERDEN ARINMAK İSTEYENLER İÇİN BAZI İÇEÇEK TARİFLERİ


       Bu karantina günlerinde hepimiz çok kilo aldık. Hatta şiştiğimizi, halsiz ve yorgun hissettiğimizi birçok kişiden duyar olduk. Sadece bunlar değil, aynı zamanda baş ağrısı, gözaltı morluğu, sindirim problemleri, eklem ve vücut ağrıları gibi şikâyetlerde toksin dediğimiz bu zehirli birikimlerden kaynaklanıyor olabilir.

Vücudumuz toksinleri dışarı atamadığında ise birçok sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden sizin için faydalı olacağını düşündüğüm toksin attırıcı birkaç tarif vereceğim. Bu tarifleri günde en fazla 3 bardak tüketin. Unutmayın her şeyin fazlası zarar. Bir günde bütün toksinlerden kurtulmaya çalışmayın.

LİMON, PORTAKAL, GREYFURT: Turunçgiller yüksek oranda C vitamini içermesinden dolayı kollojen oluşumunu destekler ve antioksidan olarak kabul edilir.

SALATALIK: Salatalık C vitamini ve beta kroten gibi antioksidanlarla doludur. Ayrıca yumuşak, esnek bir cilt için mükemmel bir nemlendiricidir.

ANANANAS, KİVİ PAPAYA: Tropikal meyveler cildi serbest radikallere karşı korumaya yardımcı olur. C vitamini içerir ve kollojen üretimini arttırır. Papaya A vitamini açısından zengindir. Kusurlu cildi pürüzleştirir ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.

NANE: Nane sivilce oluşumunu durdurur ve iltihabı yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

SALATALIK, NANE VE LİMON DETOKS İÇECEĞİ TARİFİ

Malzemeler;
1 orta boy salatalık
1-2 limon
10-12 nane yaprağı
12 bardak su

Yapılışı;
Limon ve salatalığı iyice yıkayın ve ince dilimlere ayırın. Sürahiye limon, salatalık ve naneyi ekleyerek suyu ilave edin. 2-3 saat sonra detoks suyunuzu tüketebilirsiniz.

Kaynak : SÖZCÜ

İlgili Haberler