Warner Bros. Tam 100 Yıl Sonra Logosunu Değiştiriyor...

Warner Bros. Tam 100 Yıl Sonra Logosunu Değiştiriyor...

Amerikalı dev şirket 100. yılında logo değişikliğine gideceğini açıkladı. Warner Bros'un yeni logosu ise...

Amerika'nın en büyük eğlence şirketlerinden biri olan Warner Bros. 100 yılında logosunu yenileme kararı aldı. 

İzlenen birçok çizgi film ve sinema filminde imzası bulunan dev şirket, 2023 yılında yeni logosunu kullanmaya başlayacak. 2023 yılında diyoruz çünkü Warner Bros'un  kuruluş tarihi 1923. 

İlk Logo Su Tankına Koyuldu

Warner Bros. 100. yılında logo değişikliği yapacağını açıklamasının ardından aslında ilk logosunu çizgi filmlerinde sıklıkla görülen su tankı kulesinin üstüne koydu. 

905a8950e988599351fdb9aaefc0cd9aa8364805.webp

Firmanın CEO'su Ann Sarnoff, 100 yıllarına yaklaşırken markalarını neyin temsil ettiği ve hangi değerleri sunduğuna bakmak istediklerini belirterek böyle bir değişikliğe gittiklerini ifade etti.

Güçlü bir firmanın sadece güven hissi değil aynı zamanda bir amaç hissi de verdiğinin farkında olduklarını belirten Sarnoff, yeni logonun tanıtımı sırasında yaklaşık 500 Warner Bros. çalışanı ile birlikte su tankından kulenin etrafında toplanarak yeni logoyu tanıttı. 

Warner Bros. ile özdeşleşen Bugs Bunny isimli çizgi film karakteri ile poz vererek tanıtımı yapan şirketin CEO'su Ann Sarnoff, aynı zamanda şirketin daha öncesinde kullandığı; Dünyanın en ilham verici hikaye anlatıcılarıyla birlikte dünyanın lider olağanüstü eğlence yaratıcısı ve dağıtımcısı olmak biçiminde tanımlanan görevini Hikayelerin gücüne inanıyoruz olarak değiştiğini de ifade etti. 2020 yılı itibarıyla görülmeye başlanan yeni logonun 2023 yılından itibaren tam anlamıyla kullanılmaya başlanacağı bilgisi verildi.

Warner Bros. Şirketi

4 Nisan 1923 yılında Amerika'da kurulan film yapım ve televizyon şirketi. 1923 yılında Harry, Albert, Sam ve Jack Warner tarafından kurulan şirket, Warner Brothers (Warner Kardeşler), kısaca Warner Bros. ismini almıştır. 

En Yeniler