WHATSAPP Sohbetlerinde yeni dönem. Özel duvar kağıdı özelliği herkesi sevindirdi

WHATSAPP Sohbetlerinde yeni dönem. Özel duvar kağıdı özelliği herkesi sevindirdi

WhatsApp uygulamasına gelen yeni güncellemede artık kişiye özel duvar kağıdı kullanılabilecek. Her sohbete özel farklı duvar kağıdı seçeneği ile WhatsApp sohbetleri kişiselleştirilebilecek.

WhatsApp ‘ın yeni güncellemeleri yüklenmeye başladı. İlk olarak beta süründe kendisini gösteren güncellemeler sonrasında WhatsApp iOS veya WhatsApp Android’e eklenmekte. Beta sürümün kullanıcıları erkenden deneyimledikleri yenilikleri diğer kullanıcılara haber vermeyi ihmal etmiyorlar. Beta kullanıcılarının belirttiğine göre her diğer kullanıcılarla paylaşmayı sohbeti için ayrı bir arka plan görseli eklenebilecekti. Nitekim o özellik artık güncellemeler dâhilinde.

Her sohbete özel farklı duvar kağıdı özelliği artık devrede. Yani kullanıcılar A ve B kişileriyle veya içinde olduğu WhatsApp gruplarının arka planına farklı görseller ekleyebiliyor, şeffaflık ve parlaklık ayarlarını düzenleyebiliyor.

WhatsApp duvar kağıdını nasıl değiştirebilirsiniz?

WhatsApp uygulamasında sohbet görselini değiştirmek için öncelikle kişi ile olan sohbet ekranını açın. iOS’ta kişi ismine dokunarak, Android telefonlarda ise sağ üste bulunan alt alta üç noktaolan simgeye basarak menüye ulaşın.

“Duvar Kağıdı” sekmesine bastığınızda karşınıza “Özel Duvar Kağıdı” seçeneği çıkacaktır. Buradan seçim yapabilir, şeffaflık ve parlaklık ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında özel arka plan özelliği kısabir süreliğine sayılı kullanıcı tarafından denenmekte. WhatsApp’ın yakın zamanda bu özelliği tüm kullanıcılarında aktif etmesi beklenmekte.

 

İlgili Haberler