XIAOMI telefonunuz varsa bu haberi es geçmeyin! Telefonunuz çöp olabilir...

XIAOMI telefonunuz varsa bu haberi es geçmeyin! Telefonunuz çöp olabilir...

En iyi telefon markalarından biri haline gelen Xiaomi telefonları her geçen gün gelişiyor ve kullanıcı sayısı artıyor. Kolay kullanımı ve farklı özellikleri ile çok tercih edilen Xiaominin bazı telefonları ise çöpe gidebilir. İşte tehlikedeki telefonlar..

Xiaomi yeni güncelleme getireceği telefonların listesini yayınlamasının ardından gözler güncelleme gelmeyecek telefonlara çevrildi. 

Başarılı telefon üreticisi Xiaomi yakın zamanda MIUI 12 Android güncellemelerinin başlayacağını duyurmuşru. Bazı telefonlarda gelecek olan güncellemenin listesi açıklandı. Pek çok model güncellemeden yararlanacak ancak bazıları ise liste dışı kalacak. Çinli Teknoloji devi telefon markası Xiaomi, bu telefonların artık fişini çekmiş olacak. 

Güncelleme hangi telefonlarda?

Kullanıcılara geniş yelpazede sunulacak olan MIUI Android 11 güncellemesinden yararlanan bazı telefonlar mevcut. Bugün yayınlanan listede ise kesin olarak hangi telefonların güncelleme alacağı belirlendi. Bu telefonlardan birine sahipseniz, ilk olarak sistem güncellemesi kısmına tıklamanız ve buradan güncellemenin yüklenip yüklenmediğine bakmanız gerekiyor. 

Güncelleme alacak telefonlar ise şu şekilde sıralandı; Xiaomi Mi 10, Pro ve Youth Edition versiyonları, Xiaomi Mi Note 10, Pro ve Lite versiyonları; Xiaomi Mi 9, Pro 5G, SE, Lite versiyonları; Xiaomi Mi 9T ve Pro versiyonu;  Xiaomi Mi A3; Redmi K30, Pro ve 5G versiyonlarıRedmi K30i 5GRedmi K20 ve Pro versiyonuRedmi Note 9, Pro ve Pro Max versiyonuRedmi 10X ProRedmi 10X 5GRedmi 9, 9C ve 9APOCO F2 ProPOCO X2 ile POCO M2 Pro. 

Güncelleme almayan Xiaomi telefonları

Güncelleme alamayacak olan Xiaomi telefonları ise Xiaomi Mi CC9eRedmi Note 8TRedmi Note 7, 7S ve Pro versiyonu; Redmi 8 ve 8AXiaomi Mi Mix 3 ve 5G ile Xiaomi Mi Mix Alpha modelleri güncelleme alamayacak.