Xiaomi'nin Yeni Canavarı Redmi K40'ın Görücüye Çıkacağı Tarih Açıklandı

Xiaomi'nin Yeni Canavarı Redmi K40'ın Görücüye Çıkacağı Tarih Açıklandı

Teknoloji devleri arasına giren ve performans fiyat kalitesi ile epey tercih edilen Xiaomi telefonlarından en fazla ses getirecek olan Redmi K40'ın tanıtım tarihi açıklandı. Bakın ne zaman görücüye çıkıyor?

Xiaomi yine yapacağını yaptı, piyasaya süreceği en iyi telefonunun fiyatını düşük tutarak herkesin kalbini çaldı. Ucuza kaliteli telefon edinmek isteyenler için bir durak olan Xiaomi, iphone kullanıcılarından bile övgüyü almıştı. Şimdilerde ise Redmi K40 modeli telefonunun tanıtımına hazırlanıyor.

Söz konusu telefon ilk olarak Çin'de tanıtılacak. Kritik tarih ise 25 Ocak oldu. Redmi firması tanırım tarihini duyururken başka bir açıklamada bulunmadı. Ancak sevilen telefonun Çin'de piyasaya sürülmesinin ardından dünyaya da açılması beklentiler arasında. Türkiye'ye ne zaman geleceği de bilinmiyor. 

Şarj sorununu çözmekle kalmamış...

Telefonun özellikleri ise ilk modelin duyurulma tarihinden bu yana çok konuşuluyor. Telefonun özellikle batarya performansı epey olay olmuştu. Bilgi sızdıran kullanıcıların bildirdiğine göre telefon büyük ihtimalle normal kullanımda iki gün bile dayanabilir. Bunun yanında Xiaomi, ilk zamanlarda telefonlarının şarj performansı hakkında epey eleştiri almıştı. Xiaomi bu konuda kendini düzeltmenin de ötesine geçerek kanıtlamış olacak.

En düşük fiyata ne iyi performans

Redmi K40, düşük fiyatlı bir amiral gemisi olma özelliğini taşıyan ilk telefon olacak. 2021 senesinde çok hızlı giren Xiomi, hızını durdurmayarak çok yakın bir zamanda yeni telefonunu sonunda görücüye çıkaracak. 

Redmi K40; fiyatının yanında özellikleri ile de çok dikkat çekiyor. Redmi 40, piyasaya iki farklı model ile sunulacak. Redmi K40 modeli daha uygun bir fiyattan satışa çıkacakken Redmi K40 pro ise  fiyat farkı ile daha fazla depolama alanı ve güçle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Şarj aletinde  Iphone'a uydu...

Kötü olan bir özelliği ise şarj aletinin ürün kutusunda olmayacak olması. Ürünün sızdırılan görüntülerine bakıldığı zaman iki farklı kutu görülüyor. İnce ve kalın kutularda ise yine ihtimal dahilinde kalın kutunun biraz fiyat farkı ile şarj aleti ile birlikte satılacağı tahmin ediliyorken, bu durum markanın sevenlerini epey üzdü.